Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Otwarcie nowego sezonu w Operze Wrocławskiej

Facebook

Nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej otworzy w sobotę, 2 września Galowy Koncert Inauguracyjny. Podczas wieczoru zaprezentują się wszystkie zespoły teatru - orkiestra, soliści, chór oraz balet.

Dyrektor Opery Wrocławskiej Tomasz Janczak podkreślił, że koncert zaplanowano tak, aby jak najpełniej zaprezentować publiczności zespół artystyczny teatru.

Zobaczymy orkiestrę, balet, chór i wspaniałych solistów, a usłyszymy kwintesencję operowej muzyki od Mozarta po Mascagniego i Pucciniego. Głównym pomysłem było to, by dać solistom wybór i sami zaproponowali, co chcieliby pokazać. Myślę, że każdy znajdzie tego wieczoru coś naprawdę interesującego dla siebie

– zapewnił.

Dodał, że z uwagi na bardzo duże zainteresowanie koncertem dyrekcja zdecydowała się powtórzyć wydarzenie w niedzielę, 10 września.

Pierwszą premierą w nowym sezonie artystycznym będzie 1 października „Czarodziejski flet w Breslau”. Spektakl wyreżyseruje zastępca dyrektora ds. artystycznych Michał Znaniecki. Nowością w realizacji opery Mozarta będą nowe dialogi napisane przez pisarza Marka Krajewskiego i osadzenie akcji dzieła w dawnym Breslau lat 20. XX wieku. Za jego sprawą w sztuce pojawi się znana literacka postać – Eberhard Mock.

Wśród jesiennych propozycji repertuarowych Opery Wrocławskiej znalazł się także „Don Juan” – balet Giorgio Madii z muzyką Christopha W. Glucka, a także „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj