Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Teatr Polski we Wrocławiu zostanie wyremontowany

Facebook

Remont widowni oraz foyer Teatru Polskiego rozpocznie się w kwietniu w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Koszt inwestycji to ponad 46 mln zł; większość z tej kwoty to środki unijne.

/fot. fb. Teatr Polski we Wrocławiu

Członek zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztof Maj podkreślił, że w rozmowie z urzędnikami unijnymi, którzy opiniowali wnioski o dotację, władze województwa wskazały, że Teatr Polski po przebudowie ma być instytucją „otwartą, współpracującą z organizacjami pozarządowymi”.

To będzie inwestycja, która będzie służyć regionowi i tym, którzy kończą akademię teatralną, a niekoniecznie mają etat w jednym czy drugim teatrze

– mówił Maj.

Kazimierz Budzanowski, zastępca dyrektora ds. administracyjno – inwestycyjnych, poinformował, że prowadzone są już przetargi na wykonanie inwestycji.

Mamy nadzieję, że przebudowa budynku teatru rozpocznie się w kwietniu, maju

– mówił Budzanowski.

W ramach inwestycji wyremontowane mają zostać widownia oraz foyer. „Widownia właściwie powstanie od nowa; wymieniona zostanie również stalowa kurtyna” – zapowiedział zastępca dyrektora.

Inwestycja będzie kosztować ponad 46 mln zł. Zczego 70 proc. to środki unijne, a 30 proc. sumy podchodzi z budżetu województwa. Remont ma się zakończyć w grudniu 2026 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024