Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policjanci przechwycili w jego mieszkaniu 2,5 kg narkotyków

Facebook

Policjanci w jednym z mieszkań przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu znaleźli blisko 2,5 kg różnego rodzaju środków odurzających, m.in. mefedron i kokainę. Dwóm zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu jednego z podejrzanych.

/fot. wrocławska policja

Policjanci przechwycili w jego mieszkaniu 2,5 kg narkotyków

Starsza aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej policji poinformowała w czwartek, że funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście prowadzą na co dzień czynności operacyjne i typują oraz zbierają materiał dowodowy wobec osób zaangażowanych m.in. w handel narkotykami.

W ostatnim czasie znacznym sukcesem było zatrzymanie dwóch mieszkańców Wrocławia, którym odebrano prawie 2,5 kg różnego rodzaju środków odurzających, a także pieniądze w kwocie ponad 3 tys. złotych, kilka telefonów komórkowych oraz inne przedmioty wykorzystywane w przestępczym procederze

– powiedziała policjantka.

Wśród zabezpieczonych narkotyków znajdował się głównie mefedron oraz marihuana, tabletki MDMA. A także kokaina oraz inne farmaceutyki, których posiadanie jest ściśle określone w przepisach oraz wymagana jest recepta lekarska.

Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Przedmioty znalezione w mieszkaniu m. in. waga elektroniczna, woreczki strunowe oraz spora ilość gotówki, mogą świadczyć o tym, że mężczyźni ci mogli trudnić się także handlem tego typu substancjami

– powiedziała policjantka.

Sąd zastosował już wobec jednego z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/fot. wrocławska policja

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023