Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Profesor Miodek zapowiada przystanek przy Uniwersytecie Wrocławskim!

Facebook

Przystanek „Uniwersytet” zmienia swoją nazwę na „Uniwersytet Wrocławski”. Co więcej, swój głos do zapowiedzi tego przystanku, użyczył znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim, profesor Jan Miodek.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Pasażerowie linii 6 i 7 mają teraz okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży…

Mówi prof. Jan Miodek

Profesor nie ukrywa swojego zaskoczenia. Pomysł MPK jest dla niego wielkim wyróżnieniem…

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku „Uniwersytet Wrocławski”, ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach.

To drugi wrocławski przystanek, który ma swoją oryginalną, niepowtarzalną zapowiedź. Pierwszym z nich były Arkady Capitol. Śpiewająco podzielił on jednak wrocławian i ciekawe jak zareagują oni na nowy przystanek Uniwersytet Wrocławski…

Pomysłodawcą nowej odsłony przystanku przy Uniwersytecie Wrocławskim był Prezes MPK Krzysztof Balawejder. To kolejny ciekawy pomysł głównodowodzącego wrocławskim przewoźnikiem miejskim…

Mówi Krzysztof Balawejder – Prezes MPK Wrocław

Pan profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu „Ojczyzna polszczyzna”, który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program „Słownik polsko@polski” poświęcony zagwozdkom językowym. Profesor Miodek jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021