Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przetargi na Dolnym Śląsku. W planach budowa S8 od Wrocławia do Łagiewnik

Facebook

Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S8, umożliwiającej ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę 32,5 km odcinka od Kobierzyc do Łagiewnik. Jest to pierwszy fragment trasy szybkiego ruchu o długości 87 km, która pozwoli kierowcom podróżować aż do Kłodzka.

/fot. www.gov.pl/

Przetarg, który zostanie ogłoszony, obejmie trzy odcinki pomiędzy węzłami:

  • Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe (ok. 7,5 km)
  • Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski (ok. 13,8 km)
  • Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód (ok. 11,2 km)

Całkowita realizacja drogi ekspresowej S8 planowana jest na 87-kilometrowym odcinku od Wrocławia do Kłodzka. Trasa będzie składać się z dwóch jezdni, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach oraz pasami awaryjnymi. Przyszłościowo odcinek pomiędzy Kobierzycami a Jordanowem Śląskim będzie można rozbudować o trzeci pas ruchu, wykorzystując rezerwę w pasie rozdziału.

Kolejne przetargi na odcinki od Łagiewnik do Barda zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. Odcinek z Barda do Kłodzka znajduje się w fazie prac przygotowawczych, a wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) jeszcze nie został złożony. Projektowanie tego odcinka będzie kontynuowane po przeanalizowaniu połączenia go z planowaną obwodnicą Złotego Stoku.

Trasa drogi ekspresowej S8 będzie przechodzić przez różne tereny gmin, a budowa obejmie liczne węzły drogowe, mosty, wiadukty i przepusty.

Inwestycja (od Wrocławia do Kłodzka) wstępnie ma zostać oddana w latach 2028-2033. Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. uwzględnia również realizację dalszego przebiegu S8, od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj