Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ręcznie malowane hulajnogi będą jeździć po Wrocławiu

Facebook

Dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firmą zajmującą się udostępnianiem pojazdów elektrycznych w przyszłym tygodniu na ulicach stolicy Dolnego Śląska mają pojawić się ręcznie malowane hulajnogi.

Hulaj ART: Sztuka na kółkach – tak nazywa się projekt artystyczny zrealizowany przez studentów i dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz firmę zajmującą się udostępnianiem pojazdów elektrycznych „Lime”. Na ulice ulice wyjadą hulajnogi elektryczne pomalowane w stylach czerpiących z graffiti, komiksu, pop-artu i abstrakcji. Będzie można nimi jeździć od przyszłego tygodnia.

Cztery realizacje studentów zostały docenione szczególnie.

Autorami trzech wyróżnionych sztuk są: Rozalia Sobek (studentka grafiki), Radosław Łobos (student grafiki) i dr Piotr Kuczkowski (prodziekan wydziału architektury wnętrz, wzornictwa i scenografii).

Czwarty wyróżniony projekt jest autorstwa graficzki Aleksandry Błażejewicz.

Fantastyczna przygoda malarska, na innym podłożu. Zawsze malujemy na klasycznym płótnach, papierach, ewentualnie murach, a tutaj nagle te nowoczesne pojazdy

– powiedział Krzysztof Skarbek, prof. ASP Wrocław

Kolorowe modele sprawią, że Wrocław będzie wyjątkowym miastem na arenie krajowej

– powiedział Piotr Saul.

Takie hulajnogi humanizują naszą przestrzeń. Dzięki temu czujemy się jak u siebie. Bardzo dziękuję studentom za zaangażowanie. Wiemy, że na uczelni mają dużo zajęć i czasami brakuje czasu na takie rzeczy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024