Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszy drugi etap budowy tramwaju na Popowice. Otworzono oferty

Facebook

Otworzono oferty w przetargu na budowę drugiego etapu tramwaju na Popowice. Wpłynęły 4 oferty, a jedna z nich jest poniżej kwoty jaką zamawiający postanowił przeznaczyć na realizację tego zadania. Nową trasą o łącznej długości 3,5 km tramwaje pojadą w 2022 r.

fot. Inwestycje we Wrocławiu
fot. Inwestycje we Wrocławiu

Drugi etap podzielony jest na cztery zadania. Pierwsze obejmuje budowę trasy tramwajowej wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą i budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego przy stacji Wrocław Popowice. Drugie dotyczy przebudowy skrzyżowania ul. Popowickiej z ul. Wejherowską, Zajęczą oraz ul. Białowieską, a także budowa ścieżek rowerowych po południowej stronie ul. Popowickiej. Trzecie zadanie to budowa lewoskrętu i prawo skrętu z Dmowskiego w kierunku Mieszczańskiej wraz z montażem sygnalizatorów. W ramach ostatniej części założono przebudowę ul. Mieszczańskiej.

Mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

W czwartek otworzono oferty w przetargu na brakujące elementy trasy tramwajowej na Popowice. O zlecenie ubiegają się cztery firmy.

W ramach tego zadania powstać ma 3,1 km torowiska, w tym blisko półtora kilometra torowiska zielonego.

Zadanie zakłada też budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego (tramwajowo-kolejowego) przy stacji kolejowej Wrocław Popowice.

Na budowie trasy tramwaju na Popowice zyskają nie tylko kierowcy i rowerzyści, ale także piesi…

Nową trasą o łącznej długości 3,5 km tramwaje pojadą w 2022 r.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021