Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław stawia na rozwój młodzieży. Crisitan Omar Diaz dołączy do sztabu

Facebook

Mimo bardzo dobrych wyników w obecnym sezonie, ostatnie tygodnie pokazały, że Śląskowi Wrocław wciąż brakuje głębi składu. Rozwiązanie zdaje się czekać pod nosem, a jest nim Akademia Piłkarska i młodzież, która na Dolnym Śląsku rwie się do gry, potrzebuje jedynie właściwych mentorów.

śląsk
/fot. fb. Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA

Śląsk Wrocław idzie za ciosem i po Piotrze Celebanie i Mariuszu Pawelcu, kolejny zasłużony zawodnik dla klubu dołączy do sztabu szkoleniowego piłkarskiej akademii WKS-u. Chodzi o Cristiana Omara Diaza.

Cieszymy się, że Cristian dołącza do naszej Akademii jako wsparcie w realizacji treningów grupy Future, a także w treningach pozycyjnych. Chcielibyśmy wykorzystać jego doświadczenie w kierunku rozwoju indywidualnego naszych zawodników. Mamy wielu uzdolnionych zawodników, którzy na pewno będą mogli skorzystać z cennych spostrzeżeń, podpowiedzi w ramach jednostek treningowych

– zaznacza dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.

Argentyńczyk w trójkolorowych barwach zdobył Mistrzostwo i Superpuchar Polski. Oprócz tego dwa razy stawał również na podium (srebrny i brązowy medal). Omar Diaz rozegrał dla Śląska 68 spotkań, w których ustrzelił 18 bramek i choć odszedł z klubu w 2013 roku, to ostatnio mogliśmy oglądać go w charytatywnym turnieju TOKAR CUP.

Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy, wracam po długim czasie do miejsca i do klubu, w którym czułem się fantastycznie. Jestem szczęśliwy, że będę pracował z Akademią, młodymi zawodnikami, którym będę mógł przekazać swoją wiedzę. To jest trochę inny „temat” niż występowanie na boisku, ale myślę, że zarówno ja się czegoś nauczę, jak i zawodnicy młodzieżowych zespołów Śląska

– mówi z uśmiechem Cristian Omar Diaz.

Omar Diaz dołączy do działu Projektu future, gdzie będzie zajmował się szkoleniem napastników. Klub zamierza wykorzystać doświadczenie Argentyńczyka w kierunku rozwoju indywidualnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj