Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sparta Wrocław w finale PGE Ekstraligi!

Facebook

Sparta Wrocław powalczy w finale PGE Ekstraligi o mistrzostwo polski. Wrocławski zespół w rewanżowym spotkaniu pokonał na stadionie Olimpijskim Apator Toruń 51:39. Nie obyło się bez dramaturgii, podczas meczu doszło do groźnego wypadku, do szpitala przewiezieni zostali Maciej Janowski i Charles Wright.

Wrocławianie mecz rozpoczęli z przytupem, po remisowym biegu w następnych trzech seriach gospodarze wygrywali podwójnie, dzięki czemu już po czterech startach wyszli na prowadzenie z dwunastoma punktami. Euforie przerwała kontuzja Macieja Janowskiego, który nie był zdolny do dalszej jazdy, jednak po dwóch seriach to wrocławianie nadal prowadzili. W kolejnej serii startów groźny upadek z własnej winy w ósmym biegu zaliczył Bartłomiej Kowalski. Na szczęście był zdolny do dalszej jazdy. Mniej szczęścia niestety miał Charles Wright, który w biegu dziewiątym na pierwszym łuku zahaczył o tylne koło Patryka Dudka i z całą prędkością uderzył prosto w bandę. Po dłuższej interwencji medycznej zawodnik został przewieziony do szpitala.

/fot. fb. Sparta Wrocław

W kolejnych biegach wrocławianie utrzymali prowadzenie, dużą rolę odegrali juniorzy Sparty. Pojedynek półfinałowy rozstrzygnął się w czternastym wyścigu za sprawą pary Pawlicki – Kowalski, którzy dojechali do mety na podwójnym prowadzeniu, zapewniając przy tym Sparcie awans do finału PGE Ekstraligi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj