Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwają zapisy do konkursu z cyberbezpieczeństwa dla młodzieży z Dolnego Śląska

Facebook

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z terenu Dolnego Śląska do udziału w eliminacjach do „Czech Cybertron 2023”. Uczniowie, którzy przejdą ten etap konkursu, wezmą udział w finale, który odbędzie się w regionie Kralovohradeckim.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski

Na czym polega?

Cybertron to zespołowa grywalizacja sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. Wydarzenie w ramach współpracy organizują Dolny Śląsk i Kraj Kralovohradecki.

Współpraca dwóch regionów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego współpracuje z czeskim regionem Kralovohradeckim w obszarze edukacji. W ramach tej współpracy organizowane są wydarzenia oraz wymiany młodzieży. Jednym z takich wydarzeń jest właśnie Cybertron, który na zmianę organizowany jest na Dolnym Śląsku oraz Kraju Kralovohradeckim. Obecnie trwają zapisy do udziału w eliminacjach do czeskiej edycji wydarzenia. Jesienią podobnie, jak w roku poprzednim, Samorząd Województwa wspólnie z Politechniką Wrocławską zorganizuje dolnośląski Cybertron.

Cyberbezpieczeństwo obecnie nabiera szczególnego znaczenia, dlatego przygotowaliśmy wydarzenie, które ma przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do zgłębiania wiedzy w obszarze współczesnych zagrożeń cyfrowych i do podejmowania tej ścieżki kształcenia. Biorąc udział w Cybertronie uczniowie mają możliwość rozwoju informatycznych zainteresowań pod okiem ekspertów. Jest to również świetna okazja do nawiązania nowych relacji z rówieśnikami oraz doskonalenia posługiwania się językiem angielskim

– mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski

Jak można wziąć udział?

Aby przystąpić do eliminacji trzeba wysłać zgłoszenie za pomocą strony internetowej, którą znajdziecie tutaj. Na wnioski organizatorzy czekają do 14 kwietnia.

Eliminacje odbędą się w trybie online w dniach 22 do 23 kwietnia 2023 r. Do eliminacji mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły ze szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska.

W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 5 najlepszych zespołów. Nagrodą dla laureatów eliminacji będzie wyjazd do Czech oraz udział w finale „Czech Cybertron 2023” w dniach 9 – 12 maja 2023 r. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny (zapewniamy transport, nocleg oraz wyżywienie).

W wydarzeniu udział mogą wziąć również nauczyciele i opiekunowie, którzy będą towarzyszyć każdej drużynie. Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi 30 kwietnia 2023 r. na stronie wydarzenia.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023