Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dwa miliony złotych na programy polityki zdrowotnej w regionie

Facebook

Samorząd Województwa rozpoczął nabór wniosków na dotacje dla samorządów terytorialnych Dolnego Śląska na realizację programów polityki zdrowotnej. Ideą jest promowanie nowych, wcześniej nierealizowanych programów.

/pixabay zdjęcie ilustracyjne

To już drugi tego typu konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Pierwszy nabór wniosków odbył się w listopadzie 2023 r. i cieszył się dużym zainteresowaniem samorządów, dzięki czemu w postępowaniu udało się wyłonić aż 19 jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały dofinansowanie do zaproponowanych programów.

Konkurs pozwoli wyłonić jednostki samorządu terytorialnego, które otrzymają dofinansowanie na realizację programów polityki zdrowotnej na obszarze Województwa Dolnośląskiego. Zasady i kryteria wynikają z długoterminowej polityki rozwoju województwa. Celem konkursu jest zaktywizowanie samorządów lokalnych do wdrażania innowacyjnych pomysłów, które przyczynią się do podniesienia świadomości zdrowotnej oraz zapewnią łatwiejszy dostęp do kompleksowej opieki medycznej dla mieszkańców województwa.

Samorząd przeznaczył na organizację tego zadania dwa miliony złotych, a termin realizacji poszczególnych inicjatyw dofinansowanych z programu musi zamykać się w latach 2024-2026. Dodatkowo, odbiorcami wnioskowanych programów polityki zdrowotnej powinni być mieszkańcy województwa dolnośląskiego, a każda jednostka samorządu może złożyć tylko jeden wniosek.

Mechanizm finansowania określa pokrycie do 50% kosztów ogólnych i nie może przekroczyć 250 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 6 lutego 2024r. Każdy złożony wniosek musi być też poparty pozytywną opinią Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji lub być opracowany zgodnie z rekomendacjami Agencji.

źródło: materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj