Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ul. Gajowicką czeka przebudowa. Zakończyły się już konsultacje, a zdania mieszkańców są podzielona

Facebook

Przypomnijmy, że na początku czerwca zakończyły się konsultacje społeczne, które dotyczyły koncepcji przebudowy tej ulicy na odcinku od al. Hallera do ul. Racławickiej, opracowanej przez spółkę Wrocławskie Inwestycje oraz Biuro Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

Łącznie wpłynęło, aż 140 opinii. Obecnie nie stworzono jeszcze raportu z tych konsultacji jednak pytamy miasta co już wiadomo i czego zatem oczekują mieszkańcy…

Miasto planuje najpierw wyremontować drogę, a w przyszłości dopiero położyć na niej torowisko, jednak Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocław, uważa, że linia tramwajowa powinna powstać tam od razu. Oczekują oni wycofania się miasta z obecnej koncepcji i stworzenia nowej…

TUMW apeluje również o porównanie kosztów obu podejść. Pytamy zatem jak do budowy tramwaju odnosi się miasto…

I jak dodaje Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności – wiemy też, że w mieście mamy jeszcze wiele inwestycji tramwajowych, które czekają i które są jeżeli chodzi o priorytety dla mieszkańców w tej chwili ważniejsze.

Dla TUMW w tym projekcie ważne jest również to, aby po obu stronach ulicy powstała droga rowerowa…

Informuję Piotr Szymański z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. Uwagi przesłane przez mieszkańców w ramach konsultacji zostaną przeanalizowane, a następnie powstanie rekomendacja do projektowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020