Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W dobę wymyślą program pomagający Fundacji Na Ratunek

Facebook

Jak zachęcić internautów do pomocy chorym na nowotwór dzieciom? Takie wyzwanie przed programistami postawili organizatorzy HopeIT. To tzw. hackathon, czyli konkurs na prototyp programu komputerowego.

fot. geralt \ pixabay.com

Zespoły informatyków, grafików i innych specjalistów dostaną zaledwie dobę na stworzenie specjalnej aplikacji pomagającej w zbiórkach datków dla Przylądka Nadziei. Na czym ma polegać stworzony program?

– wyjaśnia Adam Badura, juror konkursu z ramienia Nokii – współorganizatora wydarzenia. Są też warunki, które musi spełnić każdy projekt:

 

24 godziny to bardzo mało czasu by stworzyć działającą aplikację. Ale wystarczająco, by doszlifować dobry pomysł. A warto wytężyć umysł. Praca informatyków i projektantów nie pójdzie bowiem wcale do szuflady i to, co stworzą, faktycznie przyczyni się do pomocy podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

– podkreśla juror.

 

Konkurs rusza dziś o 17:00, w Centrum Technologii Audiowizualnych. Stanie do niego blisko 20 zespołów z całej Polski składających się maksymalnie z 5 osób. Autorzy cały czas będą mogli konsultować się z pracownikami Fundacji, by lepiej zrozumieć potrzeby dobroczynnych organizacji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj