Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Witamy jesień!

Facebook

Właśnie dzisiaj rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Dla wielu to czas spędzania popołudni pod kocem z książką i np. herbatą. Sprawdzimy zatem jak początek tej pory roku będzie wyglądał i czy rzeczywiście żegnamy się już z latem…

źródło: pexels

 

 

Bardzo gwałtowne załamanie pogody rozpocznie się od zachodu kraju w piątek wieczorem…

 

 

I jak dodaje dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery UWr – ciekawostką jest to iż w najlbiższą niedzielę w czasie tego ochłodzenia w najwyższych partiach Karkonoszy pojawi się pierwszy śnieg.

 

Wiemy już, że w piątek czeka nas ochłodzenia, a jak może wyglądać przyszły tydzień, czy jest szansa na powrót lata?

 

 

Tradycyjnie w klimatologii jest tak, że biorąc pod uwagę wielolecie w okresie października przeważa pogoda bezchmurna. Jest ona związana z wyżami, które budują się na południowy – wschód od Polski. Jest to jedna z najbardziej stabilnych kompleksów pogodowych w skali loku. Oznacza to powtarzalność z roku na rok…

 

 

Oznacza to, że raczej należałoby się spodziewać, że w tych najbliższych tygodniach będziemy blisko normy klimatycznej, a co za tym idzie – jesień nie powinna nas jakoś wyjątkowo zaskoczyć.

 

Pomimo tego, że rozpoczęła się już jesień – wróćmy na moment do lata. No właśnie czy w tym roku się ono czymś szczególnym wyróżniło?

 

 

Informuje dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery UWr

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj