Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław kontynuuje projekt Centrów Nauki Zdalnej dla ukraińskich uczniów

Facebook

Od września ponownie ruszyły wrocławskie Centra Nauki Zdalnej, w których ukraińscy uczniowie łączą się online ze szkołami w swoim kraju, realizując w ten sposób obowiązek nauki. Łącznie funkcjonuje pięć takich miejsc, do których obecnie prowadzone są zapisy.

Jak podkreśla Monika Dubec z wrocławskiego magistratu, Centra Nauki Zdalnej, które uruchomione zostały w ubiegłym roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego też w tym roku projekt – prowadzony w ramach współpracy miasta z UNICEF-em – jest kontynuowany i rozwijany o nowe atrakcje i zajęcia dodatkowe.

Centra Nauki Zdalnej funkcjonują, podobnie jak w ubiegłym roku, przy pięciu Młodzieżowych Domach Kultury. Łącznie uruchomiono 6 klas dla 72 uczniów, w wieku od 13 do 18 lat. Część z nich będzie kontynuować naukę, część dołączy teraz do projektu.

„Uczniowie mają do dyspozycji niezbędny sprzęt, by móc online uczestniczyć w lekcjach prowadzonych w ukraińskich szkołach. Na miejscu pomagają im asystenci międzykulturowi, którzy są dla nich wsparciem zarówno podczas zajęć, jak i w kwestiach pozaszkolnych”

– tłumaczy Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM Wrocławia.

Oprócz tego, w trakcie roku szkolnego, ukraińscy uczniowie będą brali udział w lekcjach dodatkowych z języka polskiego i angielskiego.

„Będą też zajęcia sportowe, teatralne oraz szkolenia z dysponowania domowym budżetem. Zorganizujemy też okolicznościowe spotkania i uroczystości oraz wycieczki po Wrocławiu” – opowiada Anna Yaremchuk, koordynatorka Centrów Nauki Zdalnej we Wrocławiu. „Chcemy jak najbardziej uatrakcyjnić im czas wolny i stworzyć jak najlepsze warunki do nauki”

– dodaje.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby zarezerwować miejsce dla dziecka w Centrum Nauki Zdalnej, należy wypełnić formularz na stronie internetowej. Po rejestracji koordynator lub asystent międzykulturowy skontaktuje się z daną osobą i zaprosi na organizacyjne spotkanie.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj