Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław pozbędzie się smogu? Miasto podejmuje wyzwanie

Facebook

Nawet 20 tysięcy złotych na likwidację pieca wraz z wymianą okien oraz zwolnienie z czynszu w mieszkaniach komunalnych, ponadto nawet 4 tysiące złotych rocznie dopłaty do rachunków i spotkania z doradcami energetycznymi na osiedlach – tak Wrocław zamierza walczyć ze smogiem. Do 2024 roku miasto przeznaczy 330 mln złotych na działania związane z likwidacją pieców.

Nowa Kawka Plus to program bez wkładu własnego…

Tłumaczy Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia

Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową przyjętą przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu po 2024 roku, nie powinny już funkcjonować piece pozaklasowe oraz piece najniższych klas (pierwszej i drugiej). Zaś do 2028 roku mają być usunięte, z nielicznymi wyjątkami, wszystkie piece na paliwa stałe…

Wszystkie służby miejskie, niezależnie w jakim zakresie działają zostaną włączone do akcji…

Kolejną zachętą dla najemców lokali komunalnych, którzy sami zdecydują się zlikwidować piec jest zawieszenie opłat czynszowych na dwa lata, oraz obniżenie go w kolejnych latach. Mieszkańcy będą mogli w ten sposób zaoszczędzić nawet 15 tys. zł…

Ważnym działaniem wspierającym cały proces likwidacji kopciuchów będzie praca Doradców Energetycznych. Poza punktem konsultacyjnym przy ul. Hubskiej 8-16, doradcy będą pracowali na wrocławskich osiedlach. Kontaktując się z zarządcami, uczestnicząc w spotkaniach wspólnot, będą pomagali mieszkańcom przejść proces wymiany pieca.

Co ważne, każdy wniosek zostanie zrealizowany…

Warto przytoczyć tutaj wyniki raportu Politechniki Wrocławskiej. . Po 10 miesiącach badań, m.in. terenowych, znana jest dokładna liczba lokali w jakich należy usunąć piece – 20 035. W tej liczbie uwzględniono lokale znajdujące się w budynkach stuprocentowo miejskich (4 603), lokale w zasobie mieszanym, czyli budynkach, w których część mieszkań jest prywatna (2784), a część gminna (6 815) oraz liczbę domów jednorodzinnych, których właściciele także powinni wymienić piece do 2024 lub 2028 roku, w zależności od rodzaju posiadanego kotła (5 833).

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj