Radio Gra Wrocław

Zielony weekend w CH Korona: edukacja, relaks i ekologia

Gotowi na ekologiczną przygodę? W dniach 27-28 kwietnia CH Korona przemieni się w centrum zielonych atrakcji. Wydarzenie „Zielony weekend” jest częścią szerszej inicjatywy Misja: Koroniasty, w ramach której każdego miesiąca CH Korona wdraża projekty skupione na zrównoważonym rozwoju i wspieraniu lokalnej społeczności.

/materiały prasowe/CH Korona

Edukacja, relaks i ekologia

W ramach czwartej pracy Koroniastego na klientów CH Korona czekają konkurs ekologiczny, kreatywne warsztaty z kokedamy i inspirujący spacer przyrodniczy po Lesie Sołtysowickim zakończony integracją sąsiedzką. Wydarzenie łączy zabawę z edukacją ekologiczną i praktycznymi działaniami na rzecz środowiska. To idealna propozycja na nadchodzący długi weekend majowy w mieście.

Zielony weekend w CH Korona poprzedza EKO konkurs, który potrwa do 24 kwietnia. Uczestnicy będą mieć okazję wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak hulajnoga elektryczna oraz piękne rośliny. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy znaleźć kubiki lub plakaty z kodami QR akcji konkursowej rozmieszczone na terenie CH Korona, zeskanować kody i odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące ekologii. Wyniki uczestnicy otrzymają mailowo. A wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia podczas ekologicznych warsztatów.

Pierwszy dzień zielonego weekendu (27.04) w CH Korona to warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach. Jest to starożytna japońska technika tworzenia naturalnych donic z mchu i ziemi. Warsztaty odbędą się w godzinach 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 i są otwarte dla wszystkich uczestników. Przeprowadzą je edukatorzy z organizacji Dotlenieni.org. Podczas warsztatów nauczymy się, jak samodzielnie stworzyć i pielęgnować kokedamy, które następnie będzie można zabrać do domu.

Co ważne, każdy udział w warsztatach z kokedamy i konkursie EKO to wkład w powstanie nowego lasu w okolicach Wrocławia. Jesienią CH Korona wspólnie z Dotlenieni.org posadzi 1 000 drzew, tworząc nowe, zielone płuca dla naszego miasta i przyszłych pokoleń. W jesiennym sadzeniu będzie mógł wziąć udział każdy klient CH Korona. Szczegóły udziału w akcji podamy po wakacjach na profilu CH Korona TUTAJ

Działalność centrów handlowych ma wpływ na otaczające je środowisko. Cieszy fakt, że coraz więcej zarządców tych miejsc działa w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju, angażując się w różnego rodzaju inicjatywy związane z ekologią. Akcja, którą będziemy realizować we współpracy z Centrum Handlowym Korona, zapowiada się wspaniale, bo łączy w sobie zabawę, edukację i działanie na rzecz środowiska naturalnego. Już teraz zachęcam wszystkich do skanowania kodów i brania udziału w konkursie. Z własnego doświadczenia mogę też powiedzieć, że warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, to wspaniała proekologiczna zabawa dla osób w każdym wieku. Warto zatem znaleźć czas i odwiedzić nasze stoisko warsztatowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej ekologicznej zabawy

– mówi Marek Kołkowski z Dotlenionych.

Spacer po Lesie Osobowickim

W niedzielę 28 kwietnia kontynuujemy ekologiczną przygodę spacerem przyrodniczym „Co w KORONAch Lasu Sołtysowickiego piszczy?”. Pod opieką Pani Joanny Pokorny, doświadczonego botanika i ekologa, uczestnicy spaceru odkryją tajemnice lokalnej flory i fauny. Zwieńczeniem spaceru będzie integracja sąsiedzka na łonie natury wraz z poczęstunkiem. Spacer jest organizowany we współpracy z Fundacją Emma oraz Partnerstwem Aktywne Sołtysowice. Jego celem jest uświadomienie mieszkańców Sołtysowic i Wrocławia jak dbać o tereny cenne przyrodniczo oraz doceniać lokalne zasoby naturalne.

Kolejne wspólne spacery już wkrótce. Szczegóły znajdziecie TUTAJ 

Działania na rzecz społeczności lokalnej są kluczowym elementem naszej strategii. Chcemy, aby CH Korona było miejscem, które nie tylko oferuje zakupy, ale również inspiruje i edukuje. Realizowana w 2024 roku „Misja: Koroniasty” to nasza odpowiedź na te potrzeby. Każdego miesiąca angażujemy się w różne projekty, które mają realny wpływ na życie naszej społeczności oraz środowisko. W kwietniu kontynuujemy współpracę z Lokalnym Partnerstwem Aktywne Sołtysowice i Fundacją Emma. Rozpoczęliśmy także realizację projektu ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, którego zwieńczeniem będzie posadzenie jesienią 1000 drzew w okolicy Wrocławia

– mówi Justyna Podpora, Asset Manager w Cromwell Property Group, właściciel CH Korona.