Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w Śląsku Wrocław. Zarząd traci prace, miasto szykuje się do sprzedaży klubu

Facebook

Decyzją rady nadzorczej Śląska Wrocław Piotr Waśniewski został odwołany z funkcji prezesa klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Stanowisko stracił również Krzysztof Paluszek, który pełnił rolę dyrektora akademii piłkarskiej Śląska.

/Kamil Durkacz/Radio GRA/

W specjalnym komunikacie wydanym przez klub można przeczytać:

„Decyzja RN motywowana jest trwającym procesem prywatyzacyjnym wrocławskiego klubu. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu spółki będzie dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej klubu – Maciej Potocki”.

Kolejne zmiany w klubie zajdą po 16 czerwca, bo do tego czasu podmioty zainteresowane kupnem pakietu większościowego mogą składać oferty.

Proces ten wydłużyliśmy w związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Mamy nadzieję, że trwający proces prywatyzacyjny wyłoni kandydata na większościowego udziałowca o odpowiednich kompetencjach sportowych, menedżerskich i sponsorskich, ale też pozwoli zredukować zobowiązania z budżetu miasta wobec klubu. Robimy to, by wznieść Śląsk na wyższy poziom

– wyjaśnił wiceprezydent miasta Wrocławia Jakub Mazur.

Miasto, które jest aktualnie większościowym udziałowcem Śląska, nie chce pozbywać się wszystkich akcji. Magistrat chce w ten sposób zabezpieczyć się na przyszłość prze np. próbą przeniesienia drużyny do innego miasta. Włodarze miasta chcą proces prywatyzacji zakończyć jak najszybciej, aby jeszcze w letnim okienku transferowym nowy właściciel mógł dokonać wzmocnień drużyny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023