Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejny rekord wrocławskiego lotniska. Dokąd latają wrocławianie?

Facebook

Ponad 253 tysiące obsłużonych pasażerów to listopadowy wynik wrocławskiego lotniska. Miniony miesiąc był pierwszym, w którym obowiązywał zimowy rozkład lotów, pełny atrakcyjnych nowości. 23 listopada liczba obsłużonych pasażerów przekroczyła dotychczasowy rekord, a do końca grudnia rezultat zbliży się do bariery 4 milionów podróżnych.

/materiały prasowe/Port Lotniczy Wrocław

Listopad w Porcie Lotniczym Wrocław upłynął pod znakiem historycznych wydarzeń. 3 listopada wystartował pierwszy w historii bezpośredni samolot do Seulu. Niecałe 3 tygodnie później na lotnisku wylądowali pasażerowie nr 3 548 026 i 3 548 027 spośród wszystkich obsłużonych od początku stycznia. Przekroczyli oni najwyższy wynik liczby podróżnych z 2019 roku (w całym 2019 roku lotnisko obsłużyło 3 548 026 pasażerów). Od tego momentu lotnisko śrubuje już rekord przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego.

Listopad był szczególnym miesiącem w historii naszego lotniska. W zimowej siatce połączeń znalazło się bezpośrednie połączenie z Seulem, o które zabiegaliśmy bardzo długo. Zadebiutowały także takie miasta jak Agadir czy Walencja, które cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. Zwiększona została też częstotliwość lotów w najpopularniejszych kierunkach jak Amsterdam czy Wyspy Brytyjskie. Przed nami ostatnie tygodnie wyjątkowo udanego roku, w którym pobiliśmy dotychczasowy rekord w liczbie obsłużonych pasażerów

– mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Trwający rok to pasmo świetnych wyników. Kulminacją był sezon letni, podczas którego Port Lotniczy Wrocław obsłużył 1,33 miliona pasażerów. Od 29 października rejsy są realizowane według zimowego rozkładu, który cieszy się zainteresowaniem podróżnych. Potwierdza to listopadowy rekord – w porównaniu do ubiegłego roku liczba pasażerów wzrosła o ponad 28%.

Już teraz trwają prace związane z planowaniem sezonu letniego 2024. Do oferty powrócą bezpośrednie połączenia z Kopenhagą oraz Oslo obsługiwane przez linie lotnicze Norwegian. Nowościami będą też lot do Helsinek realizowany przez przewoźnika Finnair oraz oficjalnie potwierdzony przez Ryanair rejs do Marsylii. Oba kierunki zadebiutują wraz z początkiem kwietnia. Jeszcze zimą do oferty dołączy Dubaj. Czarterowe loty do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą realizowane co piątek od 22 grudnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024