Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy datę otwarcia Muzeum Śląska Wrocław

Facebook

Muzeum otworzy się 5 września. Podczas wystawy, poświęconej w głównej mierze drużynie piłkarskiej, będzie można poznać ponad 75 lat historii trójkolorowych. Goście zobaczą między innymi historyczne herby klubu, a także obejrzą gole strzelone w europejskich pucharach.

/Muzeum Slaska Wroclaw fot Maciej Kulczynski/

Ekspozycja jest podzielona na poszczególne etapy historii miasta i Śląska, między innymi: Klub na gruzach miasta (1945-1956), Historyczny awans w 1964 r., Złote lata 70, czy Powrót na szczyt. W muzeum znajdują się również: artefakty z przeszłości (dokumenty, proporce itp.), wypowiedzi zawodników, historyczne fotografie, materiały wideo i rotunda poświęcona stadionom. Do tego fotobudka oraz trójwymiarowa, przestrzenna „piłka” z projektorem znajdującym się za nią, służąca jako ekran do wyświetlania piłkarskich impresji. Odnotowano także aspekt kibicowski – poprzez prezentację zapisu oprawy meczowej za pomocą projektora.

Śląsk Wrocław już od ponad 75 lat niejednokrotnie wyzwalał w nas, mieszkańcach, wiele emocji i dawał nam powody do dumy

– mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Bez wątpienia dzieje WKS-u to przepiękna historia, jak to w sporcie, wzloty i upadki, choć z przewagą tych pierwszych. Jako wrocławianie możemy pochwalić się tytułami mistrzowskimi w wielu dyscyplinach, choć w Muzeum skupiamy się na zespole mającym swój dom na Tarczyński Arenie, czyli drużynie piłkarskiej. Pamiętamy jednak, że klub wyszkolił też m.in. kilkunastu medalistów olimpijskich, których losy również możemy poznać na miejscu. Jestem pewien, że odwiedzający z przyjemnością odkryją rozmaite echa historii miasta wybrzmiewające w dziejach naszego klubu

– czytamy w komunikacie Tarczyński Arena.

Bilety do muzeum będzie można nabyć w okrągłym kiosku – Fan Shopie Śląska Wrocław, na esplanadzie stadionu, od ul. Królewieckiej lub za pomocą strony internetowej. Pojawi się także możliwość skorzystania z wizyty w muzeum w pakiecie ze zwiedzaniem Tarczyński Areny Wrocław. Koszt biletów, możliwość zakupu i szczegóły znajdą się niebawem na stronie www.muzeumslaskwroclaw.pl.

Muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00, zaś w weekendy od 11:00 do 19:00 (z możliwością wprowadzenia zmian podczas imprez masowych).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj