Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z Remigiuszem Jezierskim

Facebook

Kolejne zwiedzanie specjalne Muzeum Śląska Wrocław już w najbliższy wtorek, 16 stycznia 2024 r. Tym razem wyjątkowym gościem będzie Remigiusz Jezierski. Podróż przez kilkadziesiąt lat historii WKS-u z jednym z uczestników opisywanych w muzeum wydarzeń rozpocznie się o 13:30.

/materiały prasowe/stadion wrocław

Urodzony w Świdnicy Remigiusz Jezierski występował w Śląsku Wrocław na pozycji napastnika w latach 1997-2002 oraz w wicemistrzowskim sezonie 2010/2011. Poza meczami w WKS-ie reprezentował barwy między innymi Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok czy izraelskiego Hapoelu Beer Szewa. Po zakończeniu kariery piłkarskiej odnalazł się w jednej ze stacji telewizyjnych w roli komentatora – eksperta. Co ciekawe, jego syn, Jakub Jezierski, strzelił w aktualnym sezonie 3 ligi pięć goli dla drugiej drużyny Śląska Wrocław.

W ramach zwiedzania muzeum z wyjątkowymi gośćmi, uczestnicy mieli okazje oglądać zbiory między innymi z:

  • Yehorem Matsenką, Renatą Mauer-Różańską, Krzysztofem Wołczkiem, Dariuszem Sztylką i trenerem Jackiem Magierą

Inicjatywa zapraszania specjalnych, niejednokrotnie zasłużonych dla Śląska Wrocław postaci prowadzona jest cyklicznie i umożliwia wszystkim chętnym nie tylko bezpośredni kontakt z zawodnikami, trenerami czy działaczami, ale i poznanie na żywo ciekawych historii „zza kulis” – od bezpośrednich uczestników.

Podczas specjalnego zwiedzania będzie możliwość odwiedzenia jedynie Muzeum Śląska Wrocław – bez stadionu. Tuż obok Muzeum Śląska Wrocław znajduje się Browar Stu Mostów – Sports Bar, otwarty od 12:00 do 22:00. Cennik muzeum, informacje szczegółowe i możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem znajdują się na stronie internetowej TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj