Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

110 lat dobrego kina we Wrocławiu

Facebook

Dolnośląskie Centrum Filmowe jako najstarsze kino we Wrocławiu, mające swoje korzenie jeszcze w przedwojennym Breslau, obchodzi wyjątkowy jubileusz. W tym roku mija dokładnie 110. rocznica otwarcia kina Palast-Theater w miejscu, gdzie później stało kino Warszawa, a dziś DCF.

W związku z tym przed nami wiele filmowych atrakcji…

Mówi Jarosław Perduta – dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego. W ramach jubileuszu w DCF będzie można obejrzeć także wystawy starych zdjęć dokumentujących przemiany kina od Palast-Theater poprzez Kino Warszawa po DCF, a także fotosów autorstwa Stefana Kurzypa z filmów, które powstały we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Kino chce zaprosić również mieszkańców Wrocławia do tego, aby dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z DCF, a także poprzednikiem czyli – kinem Warszawa…

 

3 września natomiast będziemy mieli okazje zwiedzić kino od środka…

 

Dolnośląskie Centrum Filmowe jak co roku przygotowało również szereg wydarzeń edukacyjnych…

I raz w miesiącu będzie można się spotkać, a oprócz samego seansu to doskonała okazja do rozmowy. W jubileuszowym roku ogłoszone zostaną także konkursy na grafiki i zdjęcia o tematyce kinowej. Zaplanowane są też konkursy filmowe i fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj