Archiwum: Luty 2018

 

Gra historyczna „Miś Wojtek” pomoże w nauce o II wojnie światowej. Opracowały ją uczennice z Wrocławia

Gra planszowa dwóch wrocławianek pomoże w nauce historii. Dwie uczennice szkoły podstawowej nr 63 na Menniczej wygrały międzyszkolny konkurs na edukacyjną grę historyczną. Jej fabuła oparta jest na losach legendarnego niedźwiadka Wojtka, który w czasie II wojny światowej walczył z Armią Andersa pod Monte Cassino. Wyda ją i upowszechni Instytut Pamięci Narodowej.

Fortum obiecuje jeszcze więcej lokali podłączonych do sieci ciepłowniczej

Rozbudowa sieci ciepłowniczej i poprawa jakości powietrza w mieście. Oto główne założenia programu "Czysta Energia dla Wrocławia" realizowanego przez firmę Fortum. Możemy spodziewać się masowego podłączania do sieci kolejnych lokali, by ograniczyć palenie w piecach. Będą też dofinansowania na budowę wewnętrznych instalacji, a koszty realizacji nowych podłączeń mają być niższe niż do tej pory.

 

 

„Wycieczka na pocztę to pół dnia”. Mieszkańcy północnych osiedli domagają się nowego urzędu

„Odbiór awizowanej przesyłki kosztuje nas nawet pół dnia” – skarżą się mieszkańcy północnych osiedli Wrocławia. Choć przy nowych drogach – AOW, S5 i obwodnicy śródmiejskiej inwestuje wielu deweloperów, kilkanaście tysięcy wrocławian jest wciąż obsługiwanych przez jeden urząd pocztowy przy Kamieńskiego. We znaki dają się tam zarówno olbrzymie kolejki, jak i trudny dojazd.

To pierwsze takie światła w Polsce. Chronią przejazd na Średzkiej przed nieostrożnymi kierowcami

Koniec z wypadkami na przejeździe kolejowym na Średzkiej? Kolejarze zainstalowali tam sygnalizację, która ma bronić wjazdu na tory gdy nie ma za nimi miejsca dla kolejnych aut. Jeżeli za szlabanami robi się zator – już kilkadziesiąt metrów przed torami zapala się czerwone światło, które ma zatrzymywać kierowców mogących wjechać na tory i narazić się na utknięcie, gdy rogatki się opuszczą.