Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Adrian Kostera zbliża się do końca etapu pływackiego

Facebook

Przedostatni tydzień etapu pływackiego Wyzwania 365 Triathlon Adriana Kostery przyniósł dwa nowe rekordy na koncie ultratriathlonisty. Najpierw przekroczona została magiczna granica 1000 km, a następnie Kostera pokonał dystans Wisły, czyli 1047 km.

/fot. K. Zarębski/Sycow.pl/materiały prasowe/

59 dni potrzebował Adrian Kostera na przepłynięcie 1047 km, czyli dystansu największej rzeki w Polsce – Wisły. To najdłuższy dystans przepłynięty przez Polaka w otwartych wodach. Przed Adrianem jeszcze ostatni tydzień pływania, w niedzielę po zakończeniu pierwszego etapu na liczniku znajdzie się magiczna liczba 1205,1 km. Będzie to drugi wynik na świecie. Do rekordu Seana Conwaya zabraknie niewiele. W 2013 roku na terenie Wysp Brytyjskich Conway w 135 dni pokonał w otwartych wodach 1400 km.

Symboliczny dystans Wisły, przekroczony został w sobotę 29 lipca w Stradomi Wierzchniej koło Sycowa, gdzie odbywa się cała część pływacka Wyzwania 365 Triathlon. Tego dnia do Adriana dołączył również najlepszy polski triathlonista Robert Wilkowiecki.

I choć można było zauważyć wyraźną różnicę w tempie pokonywania kolejnych okrążeń, to nie to było najistotniejsze.

 Sport jest dla każdego. Dla tych, którzy chcą się nim bawić hobbystycznie. I dla tych, którzy dążą do stawania się coraz lepszymi. Dla tych, dla których liczy się stawanie na podium. I dla tych, dla których celem jest ukończyć dystans. Ostatecznie liczy się, aby była to dobra zabawa, dawało spełnienie, radość i aby na mecie być z siebie dumny

– podkreśla Adrian Kostera.

/fot. K. Zarębski/Sycow.pl/materiały prasowe/

Po 67 dniach pływania Adrian wsiądzie na rower, gdzie przez następne 155 dni pokona dystans 31131,75 km. W pierwszej części rowerowej trasa prowadzić będzie przez malownicze tereny Stawów Milickich. To właśnie tam już 12 sierpnia odbędzie się pierwszy Dolnośląski Cross Rowerowo – Pieszy, który będzie oficjalnym otwarciem części rowerowej.

Zapisy na to wydarzenie znajdziecie tutaj.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia znajdziemy na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych Adriana oraz Wyzwania 365 Triathlon.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj