Radio Gra Wrocław

Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się już 1 maja. Udział w wydarzeniu potwierdziła już chociażby Małgorzata Ostrowska czy Zbigniew Hołdys. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników. Sprawdź szczegóły.

/fot. fb. Gitarowy Rekord Guinessa/

Co roku 1 maja za sprawą Gitarowego Rekordu Świata Wrocław zamienia się w miasto gitary. Złożona z tysięcy instrumentów strunowych orkiestra dyrygowana przez Leszka Cichońskiego wykonuje na Rynku wielkie przeboje muzyki gitarowej – od „Wild Thing”, przez „Czerwony jak cegła”. Po legendarne rekordowe „Hey Joe”, wysyłając w świat niepowtarzalną energię Uni-Vibe.

Kto wystąpi?

Podczas 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku usłyszymy formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band. Lider i gitarzysta zespołu z tysiącami gitarzystów zagra hit wszech czasów „Rock’n’Roll Is King” i weźmie udział w próbie ustanowienia nowego rekordu. Z kolei Małgorzata Ostrowska świętować będzie 40-lecie pracy artystycznej. Na Scenie Głównej wykona m.in. nieśmiertelną „Meluzynę”, wielki przebój filmowej adaptacji „Podróży Pana Kleksa”. Swój udział w Rekordzie potwierdzili też Zbigniew Hołdys i Wojciech Waglewski, którzy po 40 latach zagrają we Wrocławiu kultowy album „I Ching”. Nie zabraknie światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephan jest mistrzem stylu gypsy jazz, a Neil Zaza to jeden z najlepszych gitarzystów rockowych. Do grona gwiazd tegorocznej edycji Rekordu dołączą kolejni artyści. Szczegóły poznamy już wkrótce.

Rejestracja uczestników

Udział w Gitarowym Rekordzie Świata jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja, którą znajdziecie pod linkiem TUTAJ

Wcześniejsza rejestracja uprości i skróci procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku. Jak co roku będzie on czynny 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest na godzinę 16.00. Jednak spora część atrakcji na odwiedzających czekać będzie już od godz. 10.

Ile gitar potrzeba do pobicia rekordu?

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka. Program tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ