Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Arka” Uniwersytetu Przyrodniczego w nowej odsłonie. Akademik przeszedł rewolucję [ZDJĘCIA]

Facebook

Należący do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu akademik "Arka" przeszedł kompleksowy remont i po trzech latach będzie ponownie udostępniony studentom. To największy dom studencki w zasobach uczelni, w jedno- i dwuosobowych pokojach znajdzie się miejsce dla 352 osób.

arka uniwersytetu przyrodniczego
/fot. fb. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Koszt prac wyniósł niemal 25,5 mln zł, z czego 80 proc. przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W pierwszej kolejności będziemy kwaterować naszych studentów, a jeśli zostaną wolne pokoje, zaprosimy żaków z innych uczelni

– powiedział cytowany w komunikacie Marcin Dynia, dyrektor Centrum Zarządzania Budynkami UPWr.

Do tej pory studenci mieli do dyspozycji kilkuosobowe pokoje ze wspólnymi łazienkami. Po remoncie w akademiku są 352 miejsca w jedno- i dwuosobowych pokojach z łazienkami.

/fot. fb. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

W 176 pokojach są niewielkie aneksy kuchenne, dodatkowo na każdym piętrze znajduje się dobrze wyposażona kuchnia. Nowością są pokoje koedukacyjne z podwójnym łóżkiem, gdzie o zakwaterowanie będą mogły się ubiegać małżeństwa i pary. W „Arce” studenci będą też mieli do dyspozycji części wspólne.

/fot. fb. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Mamy część rekreacyjną ze stołem do tenisa stołowego, urządzeniami siłowymi oraz salę do ćwiczeń. Jest strefa relaksu z wygodnymi sofami, hamakami, stołem bilardowym i sala TV. Jest też oczywiście przestronny pokój nauki

– przekazała Lidia Kaczmarek, kierowniczka Domu Studenckiego „Arka”.

/fot. fb. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Po remoncie budynek spełnia najnowsze standardy przeciwpożarowe, został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowano dla nich wejście, a na pierwszym piętrze przygotowano jednoosobowe pokoje. Samorząd studencki planuje, aby w przyszłości na parterze otwarta została kawiarnia.

/fot. fb. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024