Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Politechnika Wrocławska nawiązała współpracę z KGHM

Facebook

KGHM objął patronatem geoinformatykę oraz geodezję i kartografię. Umowa, która została we wtorek podpisana, zakłada m.in. współpracę przy tworzeniu programów nauczania i organizacji praktyk.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska

W treści podpisanej we wtorek umowy znalazło się m.in. wspólne opracowanie programów studiów czy organizacja praktyk. Porozumienie zakłada również współpracę badawczo-rozwojową i dydaktyczną. Przedstawiciele KGHM-u liczą na to, że w przyszłości znajdą wśród absolwentów Politechniki Wrocławskiej nowych pracowników.

Umowa otwiera nam szereg nowych możliwości. Od konsultowania nowych programów studiów, poprzez proponowanie kierunków współpracy badawczo-rozwojowej w obszarach nowoczesnych technologii, geodezji i kartografii oraz geoinformatyce. Co docelowo ma sprawić, że do naszych oddziałów trafi wykwalifikowana kadra i będzie stanowić o sile miedziowego giganta

– powiedział cytowany w komunikacie Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź S.A.

Oba kierunki związane są z Wydziałem Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Jak powiedział rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs, „dzisiejsza umowa wpisuje się w strategię rozwoju naszej uczelni, w której założyliśmy m.in. wzmocnienie partnerstw z otoczeniem gospodarczym”.

Porozumienie z firmą KGHM o umożliwi studentom i doktorantom Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zdobywanie tak ważnego doświadczenia zawodowego poza uczelnią i dodatkowo zagwarantuje im bliski kontakt z nowoczesnymi technologiami

– powiedział cytowany w komunikacie prof. Arkadiusz Wójs.

Geodezja i kartografia to funkcjonujący od lat kierunek studiów, którego absolwenci mogą zajmować się m.in. pomiarami przestrzennymi. To umiejętność wykorzystywana np. przy wyznaczaniu granic działek i zasięgu inwestycji. Z kolei geoinformatyka to nowość, na Politechnice Wrocławskiej ten kierunek pojawił się w 2021 r. Oprócz tworzenia pomiarów przestrzennych, studenci uczą się je przetwarzać z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj