Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Awaria w serwerowni Politechniki Wrocławskiej. Przedłużono procedury dydaktyczne

Facebook

We wtorek doszło do awarii infrastruktury przeciwpożarowej w serwerowni znajdującej się na Politechnice Wrocławskiej. Nie działają strony internetowe uczelni. Przedłużono terminy procedur i procesów dydaktycznych do czasu usunięcia awarii.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni w środę poinformował, że we wtorek podczas ćwiczeń ewakuacyjnych doszło do awarii infrastruktury przeciwpożarowej. Do zdarzenia doszło w serwerowni znajdującej się w budynku Archiwum Politechniki Wrocławskiej przy ul. Gdańskiej.

W efekcie w serwerowni uruchomił się system, który wyrzuca pod ciśnieniem pył w aerozolu. W serwerowni nie ma wody ani zraszaczy. Doszło do zapylenia, a serwery zostały wyłączone. W związku z tym nie działają strony w domenie pwr.edu.pl oraz m.in. Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS). Od wczoraj trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie sprawności naszych systemów teleinformatycznych. Poszczególne aplikacje będą włączane stopniowo, a powrót do pełnej sprawności zajmie kilka dni

– przekazał Charytoniuk.

Dodał, że decyzją prorektora ds. kształcenia wszystkie terminy w stosunku do wszystkich procedur i procesów dydaktycznych zostają przedłużone do czasu usunięcia awarii. O czym studenci są sukcesywnie informowani mailowo na swoje imienne konta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj