Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy budowa Alei Wielkiej Wyspy rozpocznie się w tym roku?

Facebook

Społecznicy znów chcą zablokować rozpoczęcie budowy Alei Wielkiej Wyspy. Chodzi o drogę łączącą ulicę Krakowską z ulicą Mickiewicza.

Pierwotnie miał być to fragment obwodnicy śródmiejskiej, ale po protestach zdecydowano o ograniczeniu przepustowości przede wszystkim pod względem samochodów ciężarowych. W efekcie zwężono tę drogę do jednej jezdni w każdym kierunku, a obok znalazły się ścieżki rowerowe i chodniki.

Obecnie inwestycja jest na etapie wystąpienia o decyzję ZRID, czyli Zezwolenia Na Realizację Inwestycji Drogowej…

Tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Przez ostatnie lata rozpoczęcie tego przedsięwzięcia skutecznie blokowali przeciwnicy ze stowarzyszenia Akcja Park Szczytnicki i Przyjazna Wyspa, którzy alarmowali, że zagrozi ono m.in. zabytkowemu kompleksowi Hali Stulecia i zdegraduje środowisko na Wielkiej Wyspie. Miasto odpowiada na te zarzuty i tłumaczy, że nie będzie to autostrada, ani droga szybkiego ruchu. Trasa nie będzie też przechodziła przez Park Szczytnicki…

Przeciwnicy inwestycji zarzucają miastu chęć wycięcia licznych drzew w Parku Szczytnickim. Magistrat dementuje te zarzuty twierdząc, że planowana trasa nie będzie przebiegała przez wspomniany park. Nie oznacza to jednak, że w ramach tego zadania nie dojdzie do wycinki drzew.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prace dotyczące budowy Alei Wielkiej Wyspy rozpoczną się jeszcze w tym roku…

Miasto zakłada, że inwestycja ma powstać do 2023 roku. Umowa opiewa na ponad 234 mln złotych.

Z pełną treścią pisma Akcji Park Szczytnicki do wojewody można zapoznać się: TUTAJ!

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj