Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W sobotę otwarcie Alei Wielkiej Wyspy

Facebook

Ta trasa została zaprojektowana jeszcze przez niemieckich gospodarzy tego miasta na początku XX w. Daje połączenie między wschodnimi a południowymi osiedlami Wrocławia, szybciej będzie się można dostać też do największych atrakcji miasta - zoo i całego obszaru Hali Stulecia - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

/materiały prasowe/Wrocławskie Inwestycje

Nowa trasa ma prawie 3,5 km długości, jej wykonanie kosztowało przeszło 234 mln zł. Zbudowano dwa mosty – 350-metrowy Most Na Wilczym Kącie nad Oławą i 700-metrowy Most Olimpijski, który został przerzucony nad Odrą. Aleja Wielkiej Wyspy zapewni wygodne połączenie między wschodnimi a południowymi osiedlami Wrocławia.

Normalnie gdybyśmy chcieli przejechać z Tarnogaju na Wielką Wyspę, obojętnie który jej rejon, to musielibyśmy to zrobić z zaangażowaniem centrum miasta. Musielibyśmy jechać ul. Krakowską i Traugutta przez pl. Społeczny. Dzisiaj ta trasa, która została jeszcze przez niemieckich gospodarzy tego miasta na początku XX w., komunikuje nas dosłownie w kilka minut. Szybciej dzięki temu będzie się można dostać też do największych atrakcji Wrocławia – czy zoo, czy całego obszaru Hali Stulecia+

– powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

/materiały prasowe/Wrocławskie Inwestycje

Obecnie pokonanie tej trasy w godzinach szczytu może zająć nawet pół godziny. Po otwarciu nowego połączenia przejazd potrwa kilka minut. Przez most przejadą też autobusy MPK, na razie tylko linia 143.

W okolicy znajduje się wiele miejsc rekreacyjnych, takich jak nadodrzańskie wały, Park Wschodni czy Las Rakowiecki. Jak powiedział Jacek Sutryk, Aleja Wielkiej Wyspy „jest po prostu ładna, ona przebiega przez bardzo malowniczą część miasta”.

Coś czuję, że ta trasa będzie też trasą sportowo-rekreacyjną, gdzie będzie dużo rowerzystów, rolkarzy, spacerowiczów, bo to jest po prostu ładne miejsce. Dlatego zadbaliśmy o to, żeby było dużo połączeń i zejść

– powiedział prezydent Wrocławia.

/materiały prasowe/Wrocławskie Inwestycje

Na obu mostach stworzono specjalne wykusze spacerowe do podziwiania widoków. Zadbano też o detalu – w balustradach pojawiły się kute herby Wrocławia. Otwarcie trasy nastąpi w sobotę w nocy, ale na zakończenie wszystkich prac trzeba będzie jeszcze zaczekać. W wykonaniu niektórych prac przeszkadzają niskie temperatury. Do połowy 2024 roku będą wykańczane m.in. nawierzchnie ścieżek rowerowych, wykonawca zadba też o nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj