Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląski Cross Rowerowy jesienią zawita do Wrocławia

Facebook

Już 28 października z terenów Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu ruszy peleton na czele z Adrianem Kosterą. Tym razem na trzech malowniczych trasach rowerowych prowadzących z Wrocławia, przez Kąty Wrocławskie do Gminy Kobierzyce.

/materiały prasowe/Dolnośląski Cross Rowerowy Wrocław

Dolnośląski Cross Rowerowy

Pierwsza odsłona naszej imprezy, którą zorganizowaliśmy na otwarcie etapu rowerowego Wyzwania 365 Triathlon cieszyła się dużym zainteresowaniem, gromadząc na starcie komplet zawodników. Dlatego chcąc dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców, przenosimy się do Wrocławia

– tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wyzwanie 365 Triathlon.

Jednym z założeń Dolnośląskiego Crossu Rowerowego jest przedłużenie sezonu dla fanów jednośladów.

Chcemy skorzystać z tego, że w tym roku pogoda jest dla nas bardziej łaskawa i maksymalnie to wykorzystać. Dodatkowo osoba Adriana Kostery i jego niesamowitego wyzwania jest dodatkowym magnesem dla osób, które zainspirowane jego projektem, zainteresują się rowerami i dołącza na jednej z przygotowanych przez nas tras

– dodaje Gęstwa.

/materiały prasowe/Dolnośląski Cross Rowerowy Wrocław

Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy trasy o długości odpowiednio 47 km, 67 km oraz 97 km. W odróżnieniu od pierwszej edycji, pętle nie są dedykowane dla rowerów szosowych. Natomiast posiadacze rowerów gravelowych, trekkingowych, crossowych, mtb czy również elektrycznych mogą spokojnie pokonać każdą z malowniczych tras.

Warto podkreślić, że najdłuższa trasa (97 km) poprowadzona jest po nowej pętli, na której już od listopada w ramach Wyzwania 365 Triathlon będzie jeździł Adrian Kostera. Będzie to zarazem premiera trzeciej i ostatniej pętli w drugim etapie projektu. Czyli próby pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym triathlonie na świecie.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Zapisy do udziału w Dolnośląskim Crossie Rowerowym są już dostępne, znajdziecie je TUTAJ

Podobnie jak przy pierwszej edycji liczba miejsc jest ograniczona. Tym razem została ona minimalnie zwiększona. Zmieniły się też progi cenowe. Do 8 października opłata wpisowa wynosi 25 zł dorośli oraz 10 zł dzieci. Natomiast po tym terminie wzrośnie odpowiednio do 35 i 15 zł. W tygodniu poprzedzającym całą imprezą ceny pakietów będą na poziomie 45 i 25 zł. Dodatkowo dostępny będzie również pakiety rodzinny w dwóch wariantach cenowych.

/materiały prasowe/Dolnośląski Cross Rowerowy Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj