Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przyznano nagrody dla dolnośląskich sportowców

Facebook

Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało dziś nagrody sportowe z rąk Tymoteusza Myrdy – członka zarządu województwa. Wyróżnienia wręczono w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku.

sportowcy
zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Zależy nam, by sportowcy identyfikowali się z naszym regionem, by utrzymana i zachowana została ciągłość ich rozwoju i kariery zawodniczej w dolnośląskich klubach. Gratuluję wszystkim państwu osiągniętych wyników i życzę wielu sukcesów w przyszłości

– powiedział cytowany w komunikacie Myrda.

Wśród nagrodzonych dominują sportowcy indywidualni. Na przesłanej przez urzędników liście znaleźć można m.in. 49 osób reprezentujących sporty walki, 17 pływanie i 14 lekkoatletykę. Wysokość nagród waha się od 750 do 6500 zł. W komunikacie podkreślono, że samorząd regionu wspiera sportowców także poprzez rozbudowę infrastruktury.

Tylko w ostatnich latach powstały m.in. Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach, Hala Lekkoatletyczna we Wrocławiu, 10 krytych pływalni oraz 42 boiska lekkoatletyczne. Co roku dofinansowywana jest także modernizacja ponad 50 mniejszych obiektów sportowych, a także zakup urządzeń i sprzętów

– przekazano w komunikacie.

Władze województwa planują kolejne inwestycje, takie jak tor saneczkowy w Karpaczu, kolarski tor szosowy w Bielawie, czy park rowerowy cross country w Polanicy Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024