Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Druga tura we Wrocławiu. Jacek Sutryk czy Izabela Bodnar?

Facebook

We Wrocławiu odbędzie się druga tura wybór na prezydenta miasta. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Jacek Sutryk, który zdobył około 39% głosów i Izabela Bodnar z wynikiem około 31,5% głosów.

Urzędujący prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zmierzy się z kandydatką Trzeciej Drogi Izabelą Bodnar w drugiej turze wyborów prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska – wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Sutryk według sondażu uzyskał 38,9 proc. głosów, a Bodnar 31,4 proc.

O urząd prezydenta Wrocławia ubiegali się też Łukasz Kasztelowicz (KW PiS), który według sondażu exit poll zdobył 13,7 proc. głosów, Jerzy Michalak (KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”) – 7,9 proc. głosów, Robert Grzechnik (KWW Konfederacja) – 4,8 proc. głosów i Grzegorz Prigan (KWW Wrocławianie dla Wrocławian) – 3,2 proc. głosów.

Według sondażu frekwencja we Wrocławiu wyniosła 48,2 proc.

Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) startował z poparciem Nowej Lewicy, choć od tej kandydatury zdystansowała się Partia Razem. Sutryk zabiegał też o poparcie Koalicji Obywatelskiej, która wsparła go w wyborach w 2018 r. Ostatecznie uzyskał jedynie poparcie Platformy Obywatelskiej. O poparcie KO i start w wyborach na prezydenta Wrocławia zabiegał też poseł, szef dolnośląskiej PO Michał Jaros. Ostatecznie KO nie wystawiła jednak swego kandydata na prezydenta Wrocławia.

Posłanka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar została poparta m.in. przez byłego wieloletniego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. W wyborach samorządowych w 2018 r. Dutkiewicz wspierał na swojego następcę obecnego prezydenta miasta Jacka Sutryka, który był wówczas dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Na początku marca 2024 r. Dutkiewicz  skrytykował jednak prezydenturę Sutryka i zaapelował do niego, aby wycofał się z wyborów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024