Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kajakiem z Wrocławia do Berlina razem z Dominikiem Dobrowolskim

Facebook

Z Wrocławia do Berlina - kajakiem ? Taką trasę pokonał i odkrył ostatnio podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski. Wszystko po to, aby walczyć z zaśmiecaniem rzek i mórz.

Plan jest taki, aby każdy fan kajakarstwa mógł dołączyć do przyszłych wypraw…

Nowy szlak turystyczny to również współpraca i promocja miast na rzecz czystości Odry.

źródło:recyklingrejs

Na zaproszenie Clean River Projekt – Dominik Dobrowolski 6 września dopłynął swoim „recyklingowym” kajakiem do centrum Berlina. A jak wygląda sama trasa ?

W miejscu docelowym wspólnie z wolontariuszami została posprzątana część berlińskiej rzeki Sprewy. Taki też był cel wyprawy czyli : edukacja ekologiczna, nagłośnienie problemu zaśmiecenia rzek i mórz oraz promocja recyklingu, jako najlepszej metody do walki z zanieczyszczaniem środowiska wodnego.

źródło:recyklingrejs

Obok najważniejszego celu takich wypraw jest również aspekt podróżniczy, a jego wielbiciele nie powinni być rozczarowani…

Planowo pierwsza taka wyprawa mogłaby się odbyć w 2020 r.

A taka cała podróż zajęłaby ok. 7 dni. Amatorzy oczywiście są tu mile widziani, ale trzeba pamiętać np. o zakwasach ; ) Więcej o wyprawie i planach Dominika można poczytać na jego stronie recykling-rejs.pl

źródło:recyklingrejs

Polska część wyprawy współorganizowana była przez Fundację PlasticsEurope Polska i wpisała się w cykl edukacyjnych akcji pod nazwą „Recykling Rejs”, które regularnie przeprowadzane są w Polsce już od 2011 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj