Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Karol czeka na Waszą pomoc!

Facebook

Marzyłeś o tym, by komuś uratować życie? Znów jest okazja, by – być może – zostać bohaterem. Przed nami akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, prowadzona przez Fundację DKMS. Wolontariusze poszukują osób, które mogłyby okazać się odpowiednimi dawcami dla dziewięcioletniego Karola Walczaka.

Młody wrocławianin zachorował na ostrą białaczkę szpikową:

– informuje Katarzyna Baran, koordynator ds. rekrutacji dawców w DKMS.

Czy to możliwe, że wśród osób, które dopiszą się do listy w najbliższy weekend znajdzie się ktoś, kto będzie mógł pomóc Karolowi? Tak, takie rzeczy się zdarzają! Przykładem jest historia Eliasza. Innego chłopca, który właśnie powoli wraca do zdrowia.

– opowiada mama Eliasza, Katarzyna Dutkiewicz.

Jedną z osób, która ocaliła czyjeś życie, jest Konrad. Rok temu dostał telefon z Fundacji DKMS, że ktoś potrzebuje jego pomocy. Jak mówi – nie wahał się, choć trochę bał się, że może nie podołać. Szybko okazało się, że obawy okazały się bezzasadne. Co zwróciło jego uwagę to fakt, że fundacja bardzo dba nie tylko o bezpieczeństwo biorcy, ale i dawcy.

Wolontariuszy DKMS będzie można spotkać w sobotę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, w niedzielę w SP 17 przy Wieczystej (gdzie uczęszczał Karol) i przez cały weekend w C.H. Magnolia i w Pasażu Grunwaldzkim. To doskonała okazja, żeby porozmawiać z wolontariuszami i rozwiąż wszystkie swoje wątpliwości i obawy nt. bycia potencjalnym dawcą szpiku.

SOBOTA: 11:00-19:00 Magnolia Park; 11:00-19:00 Pasaż Grunwaldzki; 10:00-21:00 Jarmark Bożonarodzeniowy (pl. Solny).

NIEDZIELA: 11:00-19:00 Magnolia Park; 11:00-19:00 Pasaż Grunwaldzki, 9:30-15:30 SP17, ul. Wieczysta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 marca 2023