Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Zdrowie pod Kontrolą”. Darmowe badania profilaktyczne w Magnolia Parka

Facebook

Jutro od godz. 10 do godz. 16 w Magnolia Park odbędą się darmowe badania profilaktyczne. Na miejscu będzie można skorzystać między innymi z pomiaru wody i tkanki tłuszczowej, nauki pierwszej pomocy, a także oswoić dziecko z lekarzem - w jaki sposób? Przekonajcie się sami!

bezpłatne badania profilaktyczne
ciśnieniomierz, badania

Sobotnie wydarzenie „Zdrowie pod Kontrolą” to okazja, aby skorzystać z możliwości bezpłatnych badań i dowiedzieć więcej o profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Akcję w centrum handlowym Magnolia Park organizuje IFMSA-Poland Oddział Wrocław, czyli organizacja zrzeszająca studentów kierunków medycznych i młodych lekarzy.

Oprócz bezpłatnych badań profilaktycznych, studentki i studenci udzielą m.in. porad dotyczących prawidłowego odżywiania, samobadania piersi i jąder oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W czasie wydarzenia można się będzie zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Organizatorzy przygotowali także coś dla najmłodszych – dzieci wcielą się w lekarzy Szpitala Pluszowego Misia i zadbają o zdrowie swoich pluszaków, a tym samym oswoją z lekarzami i badaniami.

Zdrowie pod Kontrolą to cykliczne wydarzenie odbywające się w Magnolia Park. W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, z porad i badań można skorzystać w godz. 10:00-16:00.

Choroby cywilizacyjne. Jak się przed nimi bronić?

Nadwaga, otyłość, a w dalszym stadium cukrzyca to główne choroby cywilizacyjne. Należą do nich także choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory czy niepłodność. Jak się przed nimi bronić? Warto unikać siedzącego trybu życia, ograniczenia aktywności fizycznej, diety bogatej w węglowodany, palenia tytoniu, nadmiernego spożywania alkoholu, a także stresu. Jak zalecają lekarze, ważne są też regularne badania i poszerzenie wiedzy o zdrowym stylu życia.

W ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” odbędą się:

  • badanie poziomu glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar wody i tkanki tłuszczowej,
  • porady dotyczące zasad zdrowego żywienia,
  • rejestracja potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS,
  • nauka samobadania piersi i jąder,
  • nauka pierwszej pomocy,
  • Szpital Pluszowego Misia – poprzez zabawę studenci pokażą, jak przełamać barierę dziecko – lekarz.

Tego dnia w Magnolia Park odbędzie się również Dzień Przyjazny Planecie. Podczas wydarzenia będzie można dostać sadzonkę drzewa za przyniesione do centrum handlowego posegregowane odpady i wziąć udział w licznych warsztatach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024