Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejny sukces wrocławskiego lotniska. Padł rekord!

Facebook

Wrocławskie lotnisko z kolejnym sukcesem. Okazuje się, że tegoroczne lato było rekordowe pod względem liczby pasażerów podróżujących z Wrocławia.

/materiały prasowe/wrocławskie lotnisko/

To było absolutnie rekordowe lato w historii portu lotniczego Wrocław od początku czerwca do końca sierpnia obsłużyliśmy ponad 1 330 000 pasażerów. W porównaniu do zeszłego roku jest to liczba ponad 300 000 większa. Do tej pory najlepsze dla naszego lotniska były wakacje 2019 roku, ale w bieżącym obsłużyliśmy około 18% więcej podróżnych. W samym tylko sierpniu z naszych usług skorzystało ponad 450 000 pasażerów

– mówił Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław.

Gdzie najczęściej latano z Wrocławia?

3 najbardziej popularne kierunki wakacyjne to Grecja, Turcja i Włochy. Przewoźnicy charterowi, jak i nisko kosztowi, którzy odpowiadają za zdecydowaną większość połączenie z portu lotniczego Wrocławia najczęściej latali do tureckiej Antalyi, bułgarskiego Burgas czy na greckie Rodos. Z kolei wśród pasażerów podróżujących wyłącznie liniami nisko kosztownymi największą popularnością cieszyły się Ateny, Zadar i Bolonia. To co cieszy najbardziej to fakt, że loty do Włoch, Hiszpanii, Grecji, Albanii czy Chorwacji regularnie osiągały ponad 90% wypełnienia.

Zauważono też zwiększenie zainteresowania lotami czarterowymi.

Tur operatorzy bardzo lubią korzystać z naszego lotniska, znajduje to oczywiście odzwierciedlenie w liczbach. W samym sierpniu na swoje wakacje z Wrocławia wyleciało ponad 130 000 pasażerów korzystających z połączeń czarterowych. To aż o 35% więcej niż w zeszłym roku i 23% więcej niż w rekordowym roku 2019.

Zapowiada się, że cały rok dla lotniska będzie rekordowy.

Rekordowe lato pozwala myśleć bardzo realnie o rekordzie w kontekście wszystkich 12 miesięcy. Nasze szacunki mówią o 3 900 000 pasażerów, którzy do końca 2023 roku skorzystają z naszych usług. W tym przypadku mówimy o ponad 30% wzroście rok do roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj