Wrocławskie MPK postanowiło kolejny już raz zadbać o psy i koty. Na pętlach tramwajowych i autobusowych rozstawiono miski z wodą dla czworonogów, by mogły się one chłodzić w upalne letnie dni.

To już druga odsłona akcji Psie Pętle. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku i została dobrze przyjęta przez mieszkańców Wrocławia.

Część z miejsc objętych akcją to popularne węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą swobodnie się przesiadać. Taka krótka przerwa w podróży, to dobra sposobność do napojenia swojego zwierzaka – tłumaczy Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. Sam jestem właścicielem wspaniałej suczki o imieniu Lucy i zdaję sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie dla naszych czworonożnych przyjaciół – dodaje.

MPK zachęca wrocławian do jeżdżenia autobusami i tramwajami razem z psami i kotami, ale jednocześnie podkreśla, że miski przygotowano nie tylko dla tych zwierząt. Niektóre pętle znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. Z misek tam rozstawionych mogą korzystać zwierzęta, które właściciele wyprowadzają na spacery.

Lista pętli, na których dostępne są miski z wodą dla zwierząt:

· ZOO – pętla tramwajowa

·Biskupin – pętla tramwajowa

· Kozanów – pętla autobusowa

· Oporów – pętla tramwajowa

· Al. Kromera – pętla tramwajowo-autobusowa

· Os. Sobieskiego – pętla autobusowa

· Krzyki – pętla autobusowa

· Gaj – krańcówka tramwajowa

· Księże Małe – pętla tramwajowa