Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policyjny pies w akcji! Lonar doprowadził funkcjonariuszy do sprawcy rozboju

Facebook

Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali sprawcę niebezpiecznego rozboju, w którym do 60-letni to podejrzany posłużył się nożem. Sukces ten w dużej mierze zawdzięczają Lonarowi, belgijskiemu owczarkowi, który na co dzień pełni służbę wraz ze swoi przewodnikiem w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych komendy miejskiej.

W miniony weekend asp. Robert Pawliszko wraz ze swoim czworonożnym partnerem, owczarkiem belgijskim, wysłani zostali do uczestniczenia w poszukiwaniach sprawcy niebezpiecznego rozboju, który miał miejsce w centrum Wrocławia. Mężczyzna w trakcie ucieczki przebrał się i porzucił cześć swojej garderoby w jednej z sąsiednich bram. Po nawęszeniu, Lonar podjął trop i po ok 1,5 km doprowadził policjantów w okolicę Arkad Wrocławskich (obszar z dużą liczbą przystanków tramwajowych i autobusowych).

Dokładnie w tym rejonie, chwilę później mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali 60-letniego sprawcę rozboju. Doskonała współpraca oraz zaangażowanie wszystkich policjantów biorących udział w działaniach zaowocowała sukcesem.

Dumni jesteśmy z Lonara zwanego również Bafem (przypomnijmy, że policyjne psy służbowe posiadają dwa imiona) , gdyż pomimo bardzo ciężkich warunków i rozproszeń udało mu się podjąć trop i doprowadzić w rejon, w którym próbował ukryć się przestępca!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj