Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Na trasie kolejowej Wrocław – Jelenia Góra tymczasowo kursuje komunikacja zastępcza

Facebook

Z powodu remontu tunelu kolejowego w okolicach Trzcińska od poniedziałku na odcinku od Janowic Wielkich do Jeleniej Góry (Dolnośląskie) wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiany będą obowiązywać do czerwca, kiedy to zakończy się wart 130 mln zł remont.

przystanek

Informacje o wprowadzaniu zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra zostały umieszczone na przystankach, portalu pasażera oraz na stronie przewoźników.

Gruntowny remont XIX-wiecznego tunelu kolejowego w Trzcińsku rozpoczął się w marcu ubiegłego roku.

„300 metrowy obiekt został odnowiony i poszerzony z ok. 8,3 m do 11 m. Kamienną obudowę wewnątrz tunelu zastąpiła mocniejsza żelbetowa konstrukcja. Ściany są już zabezpieczone przed korozją. Portale obiektu zostały oczyszczone i odbudowane. Prace zrealizowano w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków”

– podała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Ostatni etap prac, czyli montaż nowych torów i sieci trakcyjnej, wymaga zamknięcia tunelu dla ruch kolejowego. Roboty mają potrwać sześć tygodniu i będą prowadzone 24 godziny na dobę.

Tunel trzciński to trzystumetrowy obiekt z połowy XIX w. Obiekt, wykorzystywany w ruchu pasażerskim i towarowym m.in. do obsługi kopalni odkrywkowych, znajduje się pod wzniesieniem Góry Tunelowej na odcinku Janowice Wielkie – Wojanów, w pobliżu Trzcińska, na linii Wrocław – Jelenia Góra (linia kolejowa nr 274).

Wartość inwestycji prowadzonej przez PKP PLK to 130 mln zł.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024