Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Neony Wrocławskie zostaną zdemontowane w czwartek

Facebook

W czwartek 11 kwietnia, zgodnie z obowiązkiem nałożonym na nas przez umowę użyczenia, rozpoczynamy demontaż neonów – brzmi komunikat Wrocławskich Neonów.

/fot. Kamil Durkacz/neony/

Choć negocjację były prowadzone od wielu miesięcy, o sprawie zrobiło się głośno parę tygodniu temu. Włodarze skarżyli się na brak rzetelności i profesjonalizmu ze strony miasta. Kością niezgody miała być kwestia remontu neonów.

Do tej pory również nie doczekaliśmy się niezbędnych napraw neonów, do których Gmina jest zobowiązana. Bez nich neony nie tylko przestają świecić, ale po prostu ulegają coraz większej destrukcji. Dlatego podjęliśmy trudną, ale w tej sytuacji jedyną możliwą decyzję i rozwiązaliśmy umowę użyczenia neonów. Czas minął

– twierdzą włodarze Wrocławskich Neonów.

Dlaczego więc miasto nie wykonało remontu według ustaleń?

Magistrat zwrócił uwagę, że instalacja przylegająca do budynku jest przestarzała. Miasto wyraziło chęć przeprowadzenia niezbędnych napraw, jednak potrzebowali gwarancji, że neony pozostaną na swoim miejscu – takiego zapewnienia miał nie udzielić sam właściciel.

Szczegóły sprawy opisywaliśmy TUTAJ

Jak to wygląda obecnie?

W poniedziałek na Facebookowym profilu Wrocławskich Neonów pojawił się komunikat o tym, że neony zostaną zlikwidowane.

Niestety, mimo naszych ustępstw i woli zawarcia satysfakcjonującej dwie strony umowy, negocjacje prowadzone z Gminą Wrocław okazały się bezowocne. Z uwagi na termin wyborów, wstrzymaliśmy demontaż galerii o tydzień, ale dłużej nie możemy czekać

– czytamy w komunikacie.

Czy to oznacza koniec Wrocławskich Neonów? Na ten moment miasto nie odniosło się do komunikatu. Do sprawy będziemy wracać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024