Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe przedszkole przy ul. Hallera gotowe na otwarcie

Facebook

Z początkiem września wrocławskie przedszkolaki rozpoczną w nim swoją edukacje. Jednak jeszcze przed oficjalnym otwarciem odbyły się „dni adaptacyjne” podczas, których maluchy wraz z rodzicami po raz pierwszy miały okazję zobaczyć placówkę i zapoznać się z wychowawcami.

/materiały prasowe/UMW/przedszkole

Cieszę się, że powitaliśmy już u nas pierwsze maluchy. Mamy nowoczesny i doskonale wyposażony budynek, kolorowe place zabaw, i wykwalifikowaną kadrę. Przez ostatnie dni czekaliśmy tylko na nasze przedszkolaki, które są sercem każdej tego typu placówki. Na początku uruchamiamy 6 oddziałów, a docelowo będzie 8

– podkreśla Jolanta Hejda-Pawlak, dyrektor Przedszkola 141 przy al. Hallera we Wrocławiu.

Największą naszą dumą jest gabinet terapeutyczny, który uważam jest wisienką na torcie tej inwestycji

– dodaje.

Docelowo w przedszkolu będzie 200 dzieci (8 grup).

Nowoczesna placówka

Dwukondygnacyjny budynek Przedszkola nr 141 ma powierzchnię użytkową  ok.  1806 m2. Znajduje się w nim 8 sal z węzłami sanitarnymi i magazynkami. Dzieci i nauczyciele będą mieć także do dyspozycji salę rekreacyjną (117 m2) i drugą do zajęć terapeutycznych (26 m2) oraz pomieszczenia gospodarcze, socjalne i administracyjne. Przedszkole posiada również własny węzeł żywieniowy wraz z chłodniami.

Z takich inwestycji we Wrocławiu jesteśmy szczególnie dumni. To placówka bardzo nowoczesna z wszelkimi udogodnieniami i pełnym wyposażeniem. Wierzę, że przedszkolaki będą tu mile spędzać czas i uczyć się pod okiem wykwalifikowanej kadry

– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

/materiały prasowe/UMW/przedszkole

Zielono i ekologicznie

Na zewnątrz na przedszkolaków czekają dwa place zabaw ze ścieżką sesnoryczną i nowa zieleń. W ramach inwestycji nasadzono m.in. 14 drzew i ponad 1,5 tys. krzewów. Poza tym, sam budynek ma wiele rozwiązań proekologicznych.

Przedszkole posiada nie tylko instalację fotowoltaiczną, ale również zielony dach o powierzchni ponad 550 m2. Dodatkowo jedną ze ścian będą zdobiły zielone pnącza. Poza tym na terenie przedszkola zagospodarowana będzie woda deszczowa m.in poprzez ogród deszczowy, nawierzchnie przepuszczalne, w tym dużo trawników i zieleńców oraz zielony dach

– mówi Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

/materiały prasowe/UMW/przedszkole

Budynek jest również wyposażony w energooszczędne oświetlenie i system do zarządzania oświetleniem oraz odzyskiwaniem ciepła z wentylacji mechanicznej.

Jego budowa kosztowała miasto ponad 15,7 mln złotych.

We wrześniu otwarty zostanie również Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Asfaltowej (docelowo dla 1200 dzieci) oraz Publiczna Szkoła Podstawowa przy ul. Lubelskiej.

/materiały prasowe/UMW/przedszkole

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj