Radio Gra Wrocław

Od września Maślice z nowym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny - tak nazywać się będzie placówka, która powstaje na wrocławskich Maślicach. Od września 2024 r. uczyć się w niej będzie blisko 1000 dzieci. Sam budynek jest już w ponad 65% gotowy.

/materiał prasowe/UMW

Od września Maślice z nowym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym

Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Mamy ok. 50% zaawansowania całej inwestycji i ponad 65% samego budynku. Niebawem budowa osiągnie stan surowy zamknięty. A już w marcu pojawi się elewacja

– mówi Damian Ostropolski, przedstawiciel inwestora.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej będzie pierwszą szkołą niekontenerową budowaną przez inwestora prywatnego.

We Wrocławiu od lat współpracujemy z firmami prywatnymi, które budują w naszym mieście przedszkola i szkoły. Ta współpraca przebiega bardzo pomyślnie. Jesteśmy pewni, że w przypadku tego projektu będzie tak samo

– mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji.

Nowa placówka uzupełni ofertę edukacyjną na wrocławskich Maślicach, odciążając przy tym ZSP nr 12 przy ul. Suwalskiej. Będzie też dodatkową ofertą dla dzieci z Pracz Odrzańskich i Stabłowic.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej będzie placówką funkcjonującą na tych samych zasadach, co inne placówki gminne. Z własnych środków wybuduje ją inwestor prywatny, a działalność będzie finansowana z dotacji miejskich.

Cieszymy się, że na Maślicach powstaje kolejna placówka oświatowa. To bardzo potrzebna inwestycja. Jako Rada Osiedla razem z przedstawicielami rady rodziców z ZSP nr 12 mieliśmy okazję zobaczyć, jak idą pracę i naprawdę wygląda to bardzo dobrze. Teraz czekamy, kiedy zespół szkolno-przedszkolny zostanie otwarty

– mówi Sławomir Czerwiński, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Maślice.

Zakończenie inwestycji we wrześniu 2024 r.

/materiał prasowe/UMW

Dwupiętrowa placówka

Nowa dwukondygnacyjna placówka składać się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę z kuchnią. Z kolei na dachu powstaną panele fotowoltaiczne.

W przedszkolu będzie 12 sal i dodatkowo dwa pomieszczenia do zabaw. Natomiast w szkole zaplanowaliśmy 19 klimatyzowanych klas, w tym sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe. Poza tym będzie też biblioteka, świetlica, a także pomieszczenia dla nauczycieli i kadry pomocniczej

– dodaje Damian Ostropolski.

Infrastruktura sportowa i parking

Dużym atutem placówki będzie nowoczesna sala gimnastyczna (600 mkw.) oraz towarzysząca jej infrastruktura sportowa. Na zewnątrz wybudowane zostanie wielofunkcyjne boisko, gdzie uczniowie będą mogli grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Powstanie też bieżnia do biegania oraz skocznia w dal.

Przy szkole miasto wybuduje też parking na 50 miejsc postojowych. Umożliwi to nauczycielom, jak i rodzicom komfortowe zaparkowanie i odbiór dzieci.

W ramach inwestycji powstanie również nowa droga dojazdowa do placówki (inwestycja dwuetapowa).

/materiał prasowe/UMW

Rekrutacja

Rodzice będą mogli zapisać swoje dzieci do przedszkola oraz klas I – biorąc udział w miejskiej rekrutacji. Z kolei osoby, które będą chciały przenieść ucznia do klas starszych otrzymają szczegółowe informacje od dyrektorów ZSP nr 12 przy ul. Suwalskiej oraz ZSP przy ul. Karpnickiej.

W tym temacie planowane są dwa spotkania informacyjne z rodzicami i radami osiedli w CAL-u na Maślicach – 31 stycznia i 7 lutego.

Rodzice zainteresowani informacjami o placówce mogą kierować pytania na adres rekrutacja@przyjaznyzsp.pl. Natomiast osoby zainteresowane pracą w szkole lub w przedszkolu na adres:

  • biuro@przyjaznyzsp.pl

Obecnie we Wrocławiu jest 25 publicznych szkół i 60 publicznych przedszkoli utworzonych przez inne jednostki we współpracy z miastem.

/materiał prasowe/UMW