Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od teraz paszport wyrobimy także w centrum handlowym

Facebook

Od wczoraj można składać wnioski o paszport w Centrum Obsługi Mieszkańca w galerii handlowej Magnolia Park we Wrocławiu. Terenowy punkt paszportowy ma wspomóc pracę Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wrocławski magistrat uruchomił Centrum Obsługi Mieszkańca (COM) na terenie galerii handlowej Magnolia Park w czerwcu ubiegłego roku. Z usług tego COM-u korzysta dziennie około 600 osób.

W poniedziałek w COM-ie w Magnolia Park uruchomiono terenowy punkt paszportowy. Można tam złożyć wniosek o paszport oraz odebrać gotowy dokument. Uruchomienie punktu było możliwe dzięki współpracy wrocławskiego magistratu z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

To uzupełnienie szerokiej oferty spraw obywatelskich, jakie można tu załatwić

– powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski przypomniał, że w ciągu trzech lat na Dolnym Śląsku powstało dziewięć punktów paszportowych.

Zaczęliśmy od Bogatyni. W najbliższej okolicy mamy punkt w Wołowie i Trzebnicy, a teraz terenowy punkt we Wrocławiu. Punkt już ruszył, pierwsze osoby są zapisane na najbliższe dni. Wydaje mi się, że to idealne miejsce także pod względem komunikacyjnym

– powiedział Obremski.

Według danych wrocławskiego magistratu, w ciągu roku z COM w Magnolia Park skorzystało około 120 tys. mieszkańców, którym wydano 25 tys. dowodów osobistych, 30 tys. dowodów rejestracyjnych, a także załatwiono około 25 tys. spraw meldunkowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj