Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od września ruszy nowa linia autobusowa. Będzie kursować do szkoły na Asfaltowej

Facebook

Nowa linia autobusowa 310 zostanie uruchomiona 4 września. Połączony ona Wojszyce z Jagodnem a jej głównym celem będzie zapewnienie dojazdu do otwieranego przy ulicy Asfaltowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

/fot. fb. MPK Wrocław/autobus/

Początek września to rozpoczęcie funkcjonowania nowego dużego zespołu szkolno-przedszkolnego na południu Wrocławia, przy ulicy Asfaltowej. Budowa szkoły jest na „ostatniej prostej”. Ponieważ szkoła jest budowana przy ulicy, która także powstaje, nie ma tam komunikacji miejskiej. Jednak od września ma się to zmienić.

Aby zapewnić  dzieciom dojazd do szkoły z Wojszyc i z Jagodna, uruchamiamy od 4 września nową linię autobusową 310, która będzie kursowała w dni szkolne pomiędzy Jagodnem a Wojszycami. Autobus pojedzie od skrzyżowania ulicy Buforowej, Sarniej i Vivaldiego przez ulicę Buforową, nową ulicę Lutosławskiego, przebudowaną ulicą Asfaltową, dalej Pawią i Parafialną do Ronda Bednarza. Nowe przystanki autobusowe pojawią się bezpośrednio przy wejściu do nowej szkoły – wyposażone są w bezpieczne dojścia do budynku

– wyjaśnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Trasa autobusu połączy oba osiedla i będzie służyła dzieciom, ale też innym mieszkańcom. Pojedziemy ją również na ul. Buforową i Grota-Roweckiego.

Na linii 310 będą kursowały autobusy typu solo w godzinach od 6-18, z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytowych dla pracy szkoły, w pozostałych co 30 min. Oczywiście opracowany rozkład jazdy i zaplanowana częstotliwość po rozpoczęciu roku szkolnego – jeśli będzie taka potrzeba – będzie korygowana, tak, żeby godziny były dopasowane do potrzeb szkoły. Będziemy w kontakcie z Rodzicami i Dyrekcją placówki

– zapewnia Monika Kozłowska-Święconek z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Napełnienia pojazdów będzie też sprawdzało MPK, by w razie czego reagować i w miarę możliwości podstawić większe pojazdy.

Będziemy na bieżąco oceniać sytuację, a w razie potrzeby stosownie reagować. Zależy nam na tym, aby nowa linia została dobrze przyjęta przez pasażerów, a podróż była możliwie najbardziej komfortowa. Od początku września w taborze MPK sukcesywnie pojawiać się będą elektryczne autobusy mercedesa, 11 z nich będzie obsługiwało linię średnicową K. Pojazdy „zwolnione” z tej trasy oraz z trasy na Nowy Dwór – gdzie od 3 września pojedzie tramwaj – będzie można wykorzystać do obsługi linii 310

– mówi Witold Woźny, prezes MPK.

Nowa linia autobusowa 310 w obu kierunkach pojedzie po trasie:

Vivaldiego (przystanek zlokalizowany przy ulicy Buforowej) – Buforowa – Lutosławskiego – Asfaltowa – Pawia – Parafialna  – Parafialna (przystanek zlokalizowany przy ulicy Parafialnej w pobliżu Ronda Bednarza)

Na jakich przystankach będą zatrzymywać się autobusy?

 • „Vivaldiego” przy ulicy Buforowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Vivaldiego i Sarnią
 • „Kajdasza” przy ulicy Buforowej przy skrzyżowaniu z ulicą Kajdasza
 • „Jagodzińska” przy ulicy Buforowej przy skrzyżowaniu z ulicą Jagodzińska
 • „Malinowskiego” przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Lutosławskiego
 • „Lutosławskiego” przy ulicy Lutosławskiego przed nowym rondem
 • „Asfaltowa (szkoła)” przy ulicy Asfaltowej obok nowej szkoły
 • „Klasztorna” przy skrzyżowaniu ulicy Pawiej, Parafialnej i Klasztornej
 • „Parafialna” przy ulicy Parafialnej pomiędzy Rondem Bednarza a ulicą Szarych Szeregów

Autobusy linii 310 będą kursowały z częstotliwością:

 • dni robocze – dni nauki szkolnej:
 •  w godzinach 6:00-8:30 co 15 minut
 • w godzinach 8:30-12:30 co 30 minut
 • w godzinach 12:30-17:00 co 15 minut
 • w godzinach 17:00-18:00 co 30 minut
 • W sobotę i niedzielę linia nie będzie kursowała

/materiały prasowe/UMW/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj