Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponad 200 razy interweniowali strażacy z województwa dolnośląskiego w związku z burzami i opadami przechodzącymi nad regionem

Facebook

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach świdnickim, lwóweckim i jaworskim i dotyczyły one głównie lokalnych podtopień.

Jak poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, ostatniej doby w całym województwie odnotowano ok. 240 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz i ulewnych deszczy.

Większość zdarzeń dotyczyła wypompowywania wody z zalanych posesji i budynków. Strażacy byli także wzywani do usuwania połamanych konarów drzew i gałęzi zalegających na drogach. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach świdnickim, lwóweckim i jaworskim. W miejscowości Wleń w powiecie lwóweckim przez intensywne opady doszło do zalania sali gimnastycznej w jednej ze szkół.

Dyżurny przekazał, że na ten moment sytuacja w regionie jest stabilna.

„Przez teren Dolnego Śląska nie przechodzi obecnie żaden front atmosferyczny. Nie otrzymujemy obecnie nowych zgłoszeń. Wszystkie interwencje strażaków związane są z wczorajszymi zdarzeniami”

– dodał.

Burze z gradem prognozowane są na Dolnym Śląsku także w czwartek. IMGW wydało w związku z tym nowe ostrzeżenie, które obowiązywać będzie od godz. 14 do 23.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj