Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Facebook

Marcin Drozd został wybrany w konkursie na nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki dyrektora tej placówki, będąc wcześniej zastępcą dyrektora ds. medycznych.

/Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu /Materiały prasowe/

Służby prasowe szpitala poinformowały, że komisja konkursowa podjęła decyzję o powołaniu na dyrektora USK Marcina Drozda, który przez ostatnie miesiące był pełniącym obowiązki dyrektorem tej placówki.

Drozd z wykształcenia jest lekarzem internistą i kardiologiem, absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ukończył także studia MBA na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, największą placówką ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku, związany jest od 2019 r., gdzie przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych. Jest także cenionym nauczycielem akademickim, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami medycyny. Od kilku lat jest członkiem European Society of Cardiology i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

– napisano w komunikacie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj