Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czesław Mozil wcielił się w pracownika Kolei Dolnośląskich. Nowy teledysk artysty

Facebook

Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.

/materiały prasowe

Piosenka poświęcona Kolejom Dolnośląskim powstała w ramach nagrodzonego Fryderykiem projektu „Grajkowie Przyszłości”, czyli wielkiej orkiestry Czesława Mozila z udziałem dzieci ze szkół muzycznych. Znanego i cenionego artystę do współpracy zaprosiły władze Kolei Dolnośląskich. Jej owocem jest piosenka pt. „Koleje ludzkich losów”, którą Mozil nagrał z przeszło setką młodych dolnośląskich artystów w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Projekt „Grajkowie Przyszłości” ma na celu pokazanie, że mamy w Polsce mnóstwo fantastycznej, utalentowanej młodzieży, która tworzy muzykę w małych ośrodkach, domach kultury. Powinniśmy być z niej dumni i się nią chwalić!

– mówi Czesław Mozil.

Pomysł na piosenkę o tematyce kolejowej przypadł mi od razu do gustu, bo uwielbiam podróżowanie tym środkiem lokomocji. A jak nagrać piosenkę o kolei to tylko na Dolnym Śląsku!

– dodaje artysta.

/materiały prasowe

Teledysk został wykonany w pociągach KD w hali serwisowej w Legnicy. Piosenkarz wciela się w nim w pracownika, miłośnika kolei, który po pracy wsiada w pociąg i wyrusza na spotkanie z młodzieżą w Jeleniej Górze.

Nowa płyta artysty opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą.

W najnowszej odsłonie projektu dzięki zaangażowaniu naszej spółki pojawia się młodzież z Dolnego Śląska. Co więcej, sam utwór wykonany przez Czesława Mozila i orkiestrę ma tematykę kolejową i regionalną. Jest on świetną promocją nie tylko samej kolei i naszej spółki, ale również Dolnego Śląska

– mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024