Radio Gra Wrocław

Rusza nabór do wrocławskich żłobków. Ponad 3500 wolnych miejsc

Rozpoczyna się nabór do żłobków, na miejsca, które zwolnią się od 1 września. Jesienią we Wrocławiu będzie ponad 3500 wolnych miejsc w żłobkach. W siedemnastu miejskich placówkach zwolni się 1300 miejsc i ponad 2200 w niepublicznych placówkach z miejskim dofinansowaniem.

nabór do żłobków
/materiały prasowe/UMW

Rusza nabór do wrocławskich żłobków. Ponad 3500 wolnych miejsc

We Wrocławiu rodzice mogą starać się przyjęcie dziecka do 17 publicznych żłobków, 111 placówek prywatnych, dofinansowywanych przez miasto oraz 15 dziennych opiekunów

– przypomina Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia UMW.

Jak wygląda rekrutacja?

We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Oznacza to, że wnioski o przyjęcie można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni. Wtedy jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc – które zostaną zwolnione od września,  przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie, prywatne z dofinansowaniem z Urzędu Miasta oraz opiekunów dziennych.

Przerwy w rekrutacji

Pierwsza przerwa odbędzie między 14 maja – 29 maja

Pierwsza przerwa będzie przeznaczona na aktualizację danych. Przede wszystkim na wprowadzanie do systemu informacji o wolnych miejscach i przypisywaniu oczekujących dzieci do poszczególnych grup wiekowych.

29 maja rodzice zobaczą w systemie liczbę miejsc wolnych na 1 września, oraz swoją pozycje na liście oczekujących.

Od 29 maja – 5 czerwca system zostanie udostępniony dla rodziców/opiekunów. W tym czasie będzie można złożyć wniosek oraz dokonać zmian w złożonych wnioskach przez rodziców/prawnych opiekunów.

Druga przerwa 6 czerwca – 20 czerwca

6 czerwca wstrzymana zostanie możliwość logowania się do systemu po raz drugi. W tym czasie system przydzieli miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana.

Wyniki kwalifikacji będą znane 20 czerwca. Do 3 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów i  podpisanie umowy.

Również do tego dnia rodzice będą musieli złożyć dokumenty i podpisać umowę. Wnioski rodziców, których dzieci nie dostały się do żłobków, przejdą do rekrutacji ciągłej (na koncie rodzica zostanie umieszczona odpowiednia informacja).

Trzecia przerwa 4 lipca – 5 lipca

To ostatnia przerwa w działaniu systemu rekrutacyjnego. W pierwszej połowie lipca system wróci do trybu rekrutacji ciągłej.