Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prace na Kazimierza Wielkiego idą zgodnie z planem. Kolejny etap przed nami

Facebook

W nocy z 28 na 29 lipca zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu na odcinku od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej. Tym samym rozpocznie się etap przejściowy przebudowy ciepłociągu w skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Krupniczą. Prace w tym miejscu potrwają od 29 lipca do 5 sierpnia. Po ich zakończeniu rozpocznie się etap drugi planowanej przebudowy w odcinku od ulicy Krupniczej do Zamkowej.

/fot. Kamil Durkacz/Kazimierza Wielkiego/

Wymiana sieci ciepłowniczej przez Fortum na ul. Kazimierza Wielkiego trwa już od 24 czerwca. Zakończenie pierwszego etapu przebudowy sieci oznacza przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu w odcinku od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej i przejście do kolejnych etapów prac.

/materiały prasowe/Fortum/

29 lipca rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ul. Krupniczej z ul. Kazimierza Wielkiego. Ten etap prac zakończy się 5 sierpnia. Zmieniona organizacja ruchu w tym miejscu oznacza przede wszystkim częściowy zakaz ruchu pieszych w tym odcinku (ruch będzie możliwy po południowej części ul. Kazimierza Wielkiego) oraz przesunięcie i zwężenie jezdni dla ruchu rowerowego oraz samochodowego. Ruch tramwajowy pozostaje bez zmian. Od 6 sierpnia do końca wakacji będą trwały prace w odcinku od ul. Krupniczej do Zamkowej. Do wymiany pozostaje ok. 300 metrów sieci.

/materiały prasowe/Fortum/

Cała przebudowa sieci ciepłowniczej w ul. Kazimierza Wielkiego zostanie zakończona przez rozpoczęciem roku szkolnego. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości inwestycji, natomiast celowo zaplanowaliśmy prace na okres wakacyjny, ponieważ warunki pogodowe sprzyjają szybkiemu przeprowadzeniu robót a natężenie ruchu jest znacząco mniejsze. Dotychczas przeprowadzone prace przebiegają zgodnie z planem

– mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju w Fortum.

W pierwszym etapie prac położonych zostało około 800 metrów nowych rur preizolowanych wyposażonych w instalację alarmową. Teraz trwa odtwarzanie nawierzchni ul. Kazimierza Wielkiego (2700 metrów kwadratowych jezdni).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj